• ŠKOLA V PRÍRODE 5. A, B, C - Liptovský Ján

• V dňoch 22. - 26. 5. 2023 sa piataci zúčastnili Školy v prírode, kde zbierali praktické vedomosti, dýchali čerstvý vzduch, súťažili a užívali si spoločné chvíle v lone krásnej liptovskej prírody.

• Naši Slávici

Slávik Slovenska je tradičnou súťažou v speve ľudových piesní, ktorej sa každý rok zúčastňujú aj naši žiaci. Súťaž je rozdelené do troch kategórii, z ktorých víťazi nás reprezentovali na okresnom kole v CVČ Domino.  Všetkým zúčastneným gratulujeme a ďakujeme víťazom za úspešnú reprezentáciu školy v OK.

Víťazi školského kola1. kategória - Jakub Hoza, III.B

2. kategória - Dominik Šidlík, VI.C

3. kategória - Laura Hozová, IX.B

Okresné kolo: 2. kategória - 3. miesto Dominik Šidlík, VI.C

3. kategŕia - 2. miesto Laura Hozová, IX.B

Pevne veríme, že ľudová pieseň bude aj v budúcich rokoch prinášať  radosť, potešenie a dobrú náladu.

• English star - Celoštátne kolo

• Nový úspech našej školy:

Linda Oprenčáková 4.A: úspešný riešiteľ - 100%
            Martin Maňkoš 8.B: úspešný riešiteľ - 100%
            Hung Vu Dinh 9.C: úspešný riešiteľ - 100%
            Vivienne Ščecina: úspešný riešiteľ - 99%
            Jakub Kohutiar: úspešný riešiteľ - 99%

Súťaž: English star
            Kolo: Celoštátne kolo

• KOMPARO 4 a 6 - celoslovenské prípravné a kontrolné testovanie vedomostí základnej školy - Celoštátne kolo

• Nový úspech našej školy:

Adam Tóth- najúspešnejší žiak testovania: 100% z matematiky, slovenského jazyka, prírodovedy aj vlastivedy, 90% zo všeob.štud.predpokladov
            Tomáš Mako: 100% z matematiky a prírodovedy
            Matúš Harbulyák: 100% z matematiky a prírodovedy
            Mykhailo Zemliakov: 100% z matematiky
            Marek Remeta: 100% z matematiky
            Emma Grohoľová: 100% z prírodovedy a 90% zo všeob.štud.predpokladov
            Ema Filipová: 100% z prírodovedy
            Sandra Vysoká: 100% z prírodovedy
            Tobias Körte: 100% z prírodovedy
            Viktória Jesenská: 100% z prírodovedy
            Richard Sabol: 100% z prírodovedy
            Timotej František Strömpl: veľmi úspešne riešili testy aj
            Michal Kohut:
            Eliška Ladányiová:
            Lukáš Lipán:
            Matej Gavaľa:
            Radoslava Tomčová:
            Zuzana Tóthová:
            Martin Záremba:
            Lukáš Štetina:
            Karolína Saxová:

Súťaž: KOMPARO 4 a 6 - celoslovenské prípravné a kontrolné testovanie vedomostí základnej školy
            Kolo: Celoštátne kolo

Testovanie sa uskutočnilo z profilových predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra, z prírodovedy a vlastivedy, ale aj zo všeobecných študijných predpokladov

• Meteorologické pozorovania žiakov 7. ročníka v rámci fyziky

• Tento týždeň žiaci 7. ročníkov ukončia ich týždňové meteorologické pozorovania, ktoré nasledovali po exkurzii spojenou s návštevou SHMU v Košiciach. Pozrite si s nami, ako sa poctivo chystali, aktívne zapájali pri inštalácii vlastnoručne vyrobených meteorologických staníc. Keďže obsahovou náplňou siedmeho ročníka sú rôzne skupenské premeny prebiehajúce v prírode a tiež rozvoj schopností spracovania údajov formou tabuliek a grafov, dostali žiaci ako dlhodobú skupinovú projektovú úlohu postaviť si domácu meteorologickú stanicu. Žiaci sa v skupine učia vzájomne spolupracovať, komunikovať, rozdeľovať si čiastkové úlohy a aktívne sa počúvať.  Skupiny žiakov si vyrobili z jednoduchých pomôcok základné prístroje na meranie a potom minimálne päť dní pravidelne merali a pozorovali vybrané javy súvisiace s počasím, ako je napr. rýchlosť vetra, smer vetra, teplota, tlak, vlhkosť vzduchu alebo množstvo zrážok.

• Medzinárodný deň detí

• Milé deti, prajeme Vám veľa radosti zo života a úsmevných chvíľ, pretože vidieť radosť v detských očiach je ten najkrajší dar, aký môžeme dostať.