• Kežmarský mini maratón 2018 2021 2022 2023

Košický maratón.

Tento medzinárodný maratón mieru je už ostrieľaný jubilant. Patrí medzi najstarší maratón v Európe a druhý najstarší na svete (po Bostonskom maratóne). Po prvý raz sa bežal v roku 1924. Medzinárodný maratón mieru štartuje každoročne v prvú októbrovú nedeľu o 10:00 hod. spred hotela Doubletree by Hilton (bývalý hotel Slovan) na Hlavnej ulici v Košiciach.

Školský klub detí na našej škole sa už roky pripája svojou mini účasťou k tejto  úžasnej košickej tradícii. Vždy v októbri, ak to počasie dovolí, sa deti nášho ŠKD zahrajú na „ozajstných“ maratóncov, ktorí dostanú svoje „ozajstné“ čísla, postavia sa na „ozajstný“ štart a bežia „ozajstný“ Kežmarský mini maratón. Nechýbajú ukričaní povzbudzujúci diváci, pitný režim, skvelá trasa, fotografi, dobrá nálada, nadšenie, víťazi, ovácie, medaily. Občas však aj smutní porazení, so slzičkami, sklamaním a presvedčením, že o rok to určite vyjde!

Nuž toto je náš Mini kežmarský maratón, na ktorý sa každoročne v našom školskom klube detí všetci veľmi tešíme😊.

Lesík 2023a 2023b

Cvičenia v prírode - Čarovný lesík 2020 2021 2023

Príroda. Vzácny pojem v Košiciach, v 21. storočí. Vtáci, stromy, kvietky, tráva, chrobáčiky a iný hmyz, les lúka, popadané lístie, šišky...

Kde toto všetko v Košiciach nájsť? Nám to podarilo! Blízko našej školy je malý, vzácny lesík na Popradskej ulici, ktorý je už dlhé roky miestom nášho jesenného branno-turistického preteku a má v našom ŠKD dlhodobú tradíciu. Najstarší „družinári“, väčšinou štvrtáci, spolu so svojou pani vychovávateľkou, vymýšľajú  každý rok tajuplnú cestu týmto „rozprávkovým“ lesom, kde hlavnou úlohou je nájsť skrytý poklad. Toto podujatie je zdrojom zábavy, ale aj poučenia. Štvrtáci berú svoju úlohu maximálne vážne! Pre ostatné oddelenia ŠKD vymýšľajú na jednotlivých stanovištiach úlohy a tí mladší, ich plnia s obrovským nasadením a nadšením ☺.

Popri tom všetkom im svieti slniečko, stromy hýria jesennými farbami, lesík vonia a my dospelí fotíme a tešíme sa spolu s deťmi z vydarenej akcie. A v závere deti čaká sladká odmena. ...alebo žeby naozaj skrytý poklad?

Štvrtáci prvákom 2022

Štvrtáci opäť odviedli vynikajúcu prácu! Deti z štvrtáckych oddeleni sa stali tvorcami nezabudnuteľného dňa pre naše deti prvého ročníka. S ich šikovnosťou a iniciatívou pripravili širokú škálu športových a logických aktivít. Vytvorili tak atmosféru spolupráce a radosti. Deti sa s radosťou zapájali do aktivít a spoznávali nové veci. Ďakujeme vám za vašu vynikajúcu prácu pri budovaní silnej komunity a posilňovaní puta medzi rôznymi ročníkmi.