• Výtvarná súťaž Koláže rozprávajú

• Deti zo školského klubu detí sa zapojili do výtvarnej súťaže ,,Koláže rozprávajú“, ktorú organizovalo CVČ Domino. S témou ,,Vo vnútri“ sa najviac stotožnili štvrtáci z oddelenia Zajkovia. Hana Forraiová sa umiestnila na krásnom druhom mieste a Tomáš Mako získal čestné uznanie. Oddelenia Kačiatok a Zajkov si celú výstavu prišli pozrieť a zúčastnili sa aj na vernisáži, ktorá sa pri tejto príležitosti konala v pondelok (30.1.) v CVČ Domino. Gratulujeme!

• Okresné kolo Šalianskeho Maťka

• 30. 1. 2023 sa v CVČ Domino uskutočnilo Okresné kolo Šalianskeho Maťka. Našu K30 reprezentovali Simona Červinková (2.B), Lucia Beňová (5.B) a Michaela Ladányiová (7.C). V silnej konkurecii získala Čestné uznanie Simona Červinková v 1. kategórii a Michaela Ladányiová v 3. kategórii. Tešíme sa z úspechov našich žiakov a blahoželáme.

• Environmentálny projekt „Zatoč s odpadom“

• Vedeli ste, že:

• každý Slovák vyprodukuje 446 kg komunálneho odpadu za rok a toto číslo stále rastie?
            • od 1. januára aj v Košiciach triedime BIOODPAD?
            • sme sa v K30 zapojili do projektu „Zatoč s odpadom“?

Každý mesiac čaká na našich žiakov zaujímavá výzva z oblasti separácie, recyklácie a možnosti predchádzania vzniku odpadu. V prvom polroku sme sa venovali témam: Jedlé plytvanie, Čo máme v koši, Darčeky s hodnotou a Móda sa už nenosí.

Naším spoločným cieľom je naštartovať pozitívnu zmenu v nás a ukázať, že nám záleží na budúcnosti našej planéty.

• Olympijský odznak všestrannosti - školské kolo

• Aj tento rok sa naša škola zapojila do súťaže Olympijský odznak všestrannosti, no tentokrát súťaž umožnila zapojiť aj žiakov z vyšších ročníkov. Žiaci mohli získať zlatý, strieborný alebo bronzový odznak a otestovať tak svoje pohybové schopnosti a svoju pohybovú úroveň. Celkovo sa na našej škole odovzdalo 41 odznakov. Súťažiacim gratulujeme a tým najúspešnejším budeme držať palce na okresnom kole.

• Výsledok zbierky Biela pastelka

• Ku sklonku minulého roka prebehla v našej škole zbierka na podporu nevidiacich a slabozrakých. Všetkým Vám veľmi pekne ďakujeme. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať úžasných 417,12 €. Výraznou mierou prispel aj výťažok z Apple Day v hodnote viac ako 100 €. Veríme, že vďaka našej pomoci sa budú písať krajšie príbehy v životoch nevidiacich ľudí.

• INTOLERANCIA s pani psychologičkou z CPPPaP

• „Tolerancia nespočíva v tom, že zdieľame názor niekoho iného, ale v tom, že poskytneme druhému právo mať iný názor.“ Viktor Frankl

Našich žiakov vedieme k tolerancii a rešpektovaniu rôznorodosti. A tak si žiaci 9. A aj s pani triednou učiteľkou počas 3 vyučovacích hodín vyskúšali rôzne aktivity s pani psychologičkou z CENTRA PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉHO PORADENSTVA A PREVENCIE, Zuzkin park 10.  Ďakujeme za zaujímavé úlohy  a tešíme sa aj na ďalšie stretnutie.

• Technika 9. ročníka alebo naši deviataci v praxi

• Spojili sme príjemné s užitočným - dve kapitoly - SVET PRÁCE a TEPELNÉ SPRACOVANIE POTRAVÍN a ocitli sa so žiakmi 9. ročníkov našej školy v jedálni ako "TVORCOVIA".

Vďaka výbornej spolupráci s našou školskou jedálňou mohli žiaci pripraviť pizzových a nutelových slimákov  a prezentovať ich na už spomínanej vernisáži. Zároveň sa mohli dozvedieť podrobne, čo je náplňou práce kuchárok a pracovníčok školskej jedálne, ako aj spoznať hygienické normy a predpisy, ktoré musia dodržiavať pri výdaji jedál.

• Umelecká výstava obrazov a výtvarných prác žiakov, rodičov a učiteľov našej školy

• „Obrazy, sochy, básnické diela, hudobné skladby začínajú naozaj žiť až vtedy, keď si nájdu ochotného vnímateľa."

Rudolf Fila

Včera sa konala vo Výmenníku na Štítovej ulici vernisáž výstavy obrazov a výtvarných prác žiakov, rodičov a učiteľov našej školy. V každom z obrazov je ukrytá myšlienka, ktorá v nás vyvolala príjemné emócie. Pri pohľade na obrazy sme spomalili a našli sme si čas na výmenu dojmov, ktoré v nás obrazy vyvolali. Ďakujeme organizátorom 1. ročníka výstavy a želáme si, aby sa z tejto zaujímavej akcie stala tradícia v našej škole. Zároveň Vás všetkých pozývame pozrieť si vystavené umelecké diela.

• Novoročný koncert pre pani kuchárky

• Novoročným koncertom potešili naši žiaci aj pani kuchárky. Pekným vystúpením vyjadrili poďakovanie za starostlivosť o nás prípravou zdravých a chutných obedov.

• Stalo sa peknou tradíciou, že K30 štartuje do nového roku Novoročným koncertom. Naši talentovaní žiaci nám svojím vystúpením ponúkli príjemné melódie a tanečné choreografie. Celú organizáciu koncertu, technické zabezpečenie a moderovanie pripravil pán učiteľ Gabi. Patrí mu veľké ďakujeme. Pozrite si fotogalériu krásnych momentov z tejto akcie.

• Aký bol rok 2022 na K30?

• Pozrite si o tom a v čom sa nám v minulom roku darilo, aké miesta navštívili naši žiaci a ktoré úspešné podujatia pre nich pripravili skvelí učitelia a vychovávatelia z K30.

Dokument nájdete v časti PRE VEREJNOSŤ - NAŠE AKTIVITY alebo na tomto linku: TU

• Pytagoriáda

• 7.- 8. decembra sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády pre kategórie  3. -  8. ročníka, všetkým riešiteľom ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom blahoželáme.

kategória P3:

1. miesto: Teodor Počátko, 3. B