• Osudy rasovo prenasledovaných na Slovensku 1939 - 1945

• Naši deviataci si svoje vedomosti z dejín doplnili na putovnej výstave pod názvom „Osudy rasovo prenasledovaných na Slovensku v rokoch 1939 – 1945“ v priestoroch Evanjelického gymnázia J.A.Komenského.

Expozíciou ich previedli študenti EGJAKu, ktorí na to boli pripravení historikmi z Múzea SNP v Banskej Bystrici, odkiaľ bola výstava zapožičaná.

• Minifutbalový turnaj

• Dňa 26.4.2022 sa konal minifutbalový turnaj "o putovný pohár starostu" v priestoroch Športovo-zábavného areálu na Alejovej ul.. Turnaja sa zúčastnili žiaci 7.a 8. ročníka z dvanástich škôl. Títo žiaci reprezentovali našu školu: Anton Fotiuk, Erik Beer z 8.B, Illia Berezovskyi, Daniel Holzträger, Filip Kóča z 8.A, Norbert Vinc, Adam Pástor, Samuel Šestina zo 7.B a Michael Chovanec, Róbert Kanuščák zo 7.A. Naša škola bola rozlosovaná do skupiny "B", kde odohrala päť zápasov. Tri z nich vyhrala, jednen prehrala a v poslednom zápase so ZŠ Nám.L. Novomeského remizovala 1:1. Bohužiaľ do užšieho finále sme nepostúpili kvôli horšiemu skóre práve s touto školou a tak sme skončili na 5. - 6. mieste. Na chlapcov som hrdý, pretože konkurencia bola veľmi silná, chýbalo nám len kúsok šťastia a mohli sme hrať malé finále.

• Deň Zeme

• Deň Zeme je príležitosťou na oslavu našej planéty a životného prostredia. Pripomíname si ho každý rok 22. apríla. So žiakmi sme sa rozprávali o tom, čo vieme urobiť, aby sme boli ohľaduplnejší k životnému prostrediu. Povedali sme si, ako môžeme spoločne pracovať na záchrane našej Zeme pre ďalšie generácie. Žiaci vyrábali projekty a pojmové mapy.

• Reading is easy

• Dňa 13. 4. 2022 sa uskutočnila súťaž v čítaní s porozumením v anglickom jazyku. Súťažili žiaci tretích a štvrtých ročníkov.

Na prvom mieste v treťom ročníku sa umiestnil J. Harčiarik z 3.B triedy.

Na prvom mieste v štvrtom ročníku sa umiestnili žiaci J. Valovič  a J. Židov zo 4.C a T. Muller zo 4.A.

• Zbierame použité batérie so Šmudlom

• V spolupráci s neziskovou organizáciou DAPHNE sme sa zapojili do úspešného projektu „Zbierame použité batérie so Šmudlom“. Jeho cieľom je hravou a zážitkovou formou vzdelávať žiakov v oblasti správneho triedenia odpadov. Spolu s kamarátom Šmudlom sa naši žiaci naučili správne triediť odpady a dozvedeli sa, prečo nemôžu vyhadzovať staré batérie do obyčajného smetného koša alebo voľne do prírody. Žiaci budú teraz doma zbierať použité batérie do papierových krabičiek, tzv. B-boxov, donesú ich do školy a použité batérie vhodia do špeciálnych nádob na elektroodpad.

Aj takto chceme chrániť našu krásnu planétu Zem.

• Aj naša škola žije florbalom!

• Na prvom aj druhom stupni sme si spoločne pripomenuli Medzinárodný deň florbalu. Využili sme hodiny telesnej výchovy, prestávky a krásne počasie ako bonus.

Športu zdar!  ♥

• Súťaž v estetike tried

• VEDELI STE, ŽE...... v našej škole prebieha súťaž v estetike tried? Jej cieľom je motivovať žiakov, aby aktívne spolupracovali a vytvárali pekné a príjemné prostredie, v ktorom trávia školský deň. Každý mesiac sa hodnotí čistota a poriadok triedy, kvetinová výzdoba, aktuálnosť a kreativita pri tvorbe nástenky, účasť triedy na zbere papiera a ešte mnohé ďalšie faktory. Súťaží sa v kategóriách: 1. a 2. ročník, 3. a 4. ročník, 5. až 9. ročník - triedy zamerané na rozšírené vyučovanie matematiky a informatiky, 5. až 9. ročník - bežné triedy. Prvé tri kolektívy v každej kategórii môžu vyhrať finančnú odmenu a víťazi získavajú deň voľna navyše, ktorý môžu využiť na príjemné chvíle strávené na ihrisku, pri zmrzline, bowlingu a pod.

• Testovanie T9 2022

• Milí naši deviataci! Pri testovaní Vám prajeme úspech a šťastie pri dosiahnutí požadovaného výsledku. Buďte si istí svojimi vedomosťami, udržujte si pozitívny prístup a verte, že všetko dobre dopadne.

• Zápis do 1. ročníka

• Každoročne sa tešíme na našich budúcich prváčikov. Niektorí na zápis do 1. ročníka prichádzali s úsmevom, niektorí so slzičkami v očiach, ale všetci odchádzali šťastní. Ďakujeme rodičom a budúcim prváčikom, že ste si vybrali našu K30.

• Marec - mesiac knihy

• „Existuje veľa ciest, ako obohatiť detský svet. Láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých.“

Jacqueline Kennedy

Všetci rodičia si želajú, aby mali zdravé a múdre dieťa. Preto vedieme žiakov k tomu, aby si aj v dnešnej dobe moderných technológií vybudovali vzťah ku knihe. Počas marca sme so žiakmi robili rôzne zaujímavé a inšpiratívne aktivity, ktoré dokážu prebudiť lásku ku knihe.