• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo 2022

• Dňa 22. 3. 2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Vyučujúce slovenského jazyka a učitelia prvého stupňa si pozorne vypočuli recitátorov z jednotlivých tried. Na základe neľahkého rozhodovania vybrali tých najlepších.

Tu je vyhodnotenie: Vyhodnotenie

Všetkým srdečne blahoželáme. Držíme palce v okresnom kole HK.

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

1. miesto Filip Popelka (v krajskom kole 5. miesto)

3. miesto Martin Maňkoš

OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU

4. miesto Filip Findorák (krajské kolo)

6. miesto Jakub Smolucha

TECHNICKÁ OLYMPIÁDA

2. miesto Filip Findorák, Jakub Smolucha a Jakub Matracz

VŠETKÝM SRDEČNE GRATULUJEME A ĎAKUJEME ZA SKVELÚ REPREZENTÁCIU NAŠEJ ŠKOLY! ĎAKUJEME TIEŽ UČITEĽOM, KTORÍ ŽIAKOV NA SÚTAŽE PRIPRAVOVALI.

• EXPERT geniality show

• Do 15. ročníka súťaže EXPERT geniality show sa okrem našich žiakov zapojilo viac ako 10 000 žiakov z celého Slovenska. Súťaže sa zúčastnili žiaci 5., 7., 8. a 9. ročníka.

Za svoj skvelý výkon získali  titul TOP EXPERT (celkové poradie vo svojej kategórií na 1. – 100. mieste) žiaci Branislav Bero, Miroslava Margaret Šebeková, Alex Kernaševič, Miroslava Vasilová, Tomáš Peti, Jakub Matracz, Filip Popelka, Magdaléna KušnírováFilip Findorák.

Miroslava Vasilová dosiahla úžasné celkové 4. miesto v kategórií EXPERT 5,  srdečne blahoželáme.

Všetkým žiakom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

• Šaliansky Maťko - súťaž v prednese slovenských povestí

• Dňa 23.3.2022 sa uskutočnilo OKRESNÉ KOLO Šalianskeho Maťka v CVČ Orgovánová. Andrea Karla Šebeková z 3.B súťažila v 1.kategórii (2.-3.ročník) a nadobudla cenné skúsenosti. Oliver Vaľovský zo 4.C sa umiestnil na 3.mieste v 2. kategórii (4. a 5. ročník) a Sára Vargovčáková získala čestné uznanie poroty v 3.kategórii (6.-7. ročník).

Našim žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a srdečne gratulujeme.

• Zbierka potravín a školských potrieb

• ĎAKUJEME, že ste boli ochotní prejaviť spolupatričnosť, ľudskosť, otvorené srdce a zapojili sa do výziev našej ZŠ na zbierku potravín a školských potrieb pre ľudí utekajúcich pred vojnou. Trvanlivé potraviny sme odovzdali organizácii Úsmev ako dar, ktorá sa postarala o distribúciu k rodinám, ktoré to naozaj potrebujú. Vyzbierané školské pomôcky odviezli naši kolegovia na zberné miesto do OC Cassovia.

ĎAKUJEME! ♥

• Úspešný projekt

• Nadácia VSE vyhlásila grantový program Podpora malých inovácií. Uchádzali sme sa o podporu s projektom „Postavme“ školu spolu – aktivity na prerušenie dlhého sedenia žiakov. Náš projekt bol úspešný!!! Škola získa sumu 5 000 €. O priebehu projektu Vás budeme pravidelne informovať.

• Matematická olympiáda

• 26. 1. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády, na ktorom naši traja deviataci Filip Findorák, Adrián Grendel a Jakub Smolucha postupujúci zo školského kola  obsadili popredné miesta:

F. Findorák - 1. miesto,

A. Grendel a J. Smolucha - 2. miesto.

Všetci traja nás budú reprezentovať v krajskom kole.

Srdečne blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola!

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Nemecký jazyk sa učia žiaci našej školy od 6. ročníka, dve hodiny týždenne. 26. 11. sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku on-line formou (kvôli epidemiologickej situácii). V kategórii 1B sa na prvom mieste umiestnil Adrián Grendel, na druhom mieste Jakub Smolucha a na treťom Samuel Prusák. Prví dvaja postúpili do okresného kola, v ktorom bol Jakub Smolucha šiesty. Filip Finodorák súťažil v najťažšej kategórii 1C, zo školského kola postúpil priamo do krajského, v ktorom skončil na neobľúbenom štvrtom mieste z desiatich súťažiacich. Všetkým úspešným riešiteľom olympiády srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Olympiáda z anglického jazyka

• Filip Popelka potvrdil svoje vedomosti a šikovnosť aj v krajskom kole olympiády z anglického jazyka. V kategórii 1B sa stal úspešným riešiteľom a umiestnil sa na peknom 5. mieste.

Srdečne blahoželáme!!!

• Výstava obrazov

• Žiaci VIII. C navštívili v rámci hodín VYV a HUV výstavu výtvarných diel skupiny amatérskych výtvarníkov G6. Pozornosť žiakov upútali hlavne obrazy našej p. učiteľky K. Bodnárovej.

• Fašiangy v triedach 1. stupňa

• Pred polročnými prázdninami sa uskutočnil v triedach 1. stupňa karneval. V každej triede sa žiaci premenili na rozprávkové postavičky, princezné, najrôznejšie povolania, ale aj zvieratká a strašidlá. V maskách boli dokonca aj pani učiteľky a učitelia. Vyučovanie bolo tematicky zamerané na fašiangy a karneval. Deti prežili krásny deň bohatý na zážitky, na ktorý tak skoro nezabudnú.