• Zber gaštanov

• Od 27.9. do 27.10. 2022 sa uskutoční zber gaštanov. Vždy ráno od 7.25 hod.do 7.40 hod. ich môžete odovzdať na vrátnici pani upratovačke.
          • HĽADANIE POKLADU V ŠKD

• Krásne popoludnie prežili deti z ŠKD v utorok 26.9. Štvrtáci im v lesíku na Popradskej ulici pripravili zaujímavé podujatie Hľadanie pokladu. Deti si zasúťažili, hádali hádanky, prostredníctvom sveta rozprávok sa dozvedeli mnoho informácií a nakoniec našli poklad. O rok sa radi vidíme zas!

Pozrite si album: https://photos.app.goo.gl/RyQ9FqPTT7BvTzDH7

• Exkurzia tretiakov do jazdiarne

• V piatok (22.9.) sa tretiacke oddelenia Žabiek a Motýlikov presunuli do jazdeckého areálu na Popradskej ulici. Krásne chvíle im pripravil pán Horváth. Deti sa vozili na koníkoch, kŕmili ich, prekonávali strach a vypočuli si mnoho zaujímavých informácií o týchto ušľachtilých zvieratách. Lúčili sme sa hlasným ĎAUJEME a opäť radi prídeme. Pozrite si album: https://photos.app.goo.gl/sZvEMtSYoYJRTcjv7

• Memoriál „Zdenka Kopeckého“ v športovej streľbe zo vzduchovky

• Dňa 20. 9. 2023 sa konal v areáli strelnice ŠSK Podhradová Košice Memoriál „Zdenka Kopeckého“ v športovej streľbe zo vzduchových zbraní. Našu školu reprezentovali naši úspešní strelci z minulého roka Tibor Paulovič, ktorý v kategórii mladší žiaci skončil na 1. mieste. V tej istej kategórii, ale žiačok, 1. miesto obsadila Janka Belejová, ktorá si na memoriáli vytvorila svoj strelecký rekord z 300 možných bodov nastrieľala 289. Darilo sa aj ďalším žiakom Oliverovi Gajdošovi, v kategórii starší žiaci obsadil 2. miesto a Lenka Uhrinová v kategórii staršie žiačky tiež pekné 2. miesto. Všetkým gratulujeme a držíme im palce v ďalších streleckých súťažiach.

• Účelové cvičenie na 2. stupni

• Po včerajšom kurze ochrany života a zdravia sme ukončili prvý týždeň v škole účelovým cvičením. Jeho súčasťou boli súťaže v piatich praktických disciplínach: riešenie mimoriadnych situácií, pohyb a pobyt v prírode, prvá pomoc, hod granátom na cieľ a obľúbené preťahovanie lanom. Všetci zo seba vydali maximum a v závere boli ocenené tie najlepšie triedy. Na prvom mieste skončila 7. C, na druhom 6. C a tretia bola 8. C. Žiaci si pobyt na slniečku užili a utužili tiež priateľské vzťahy v triednych kolektívoch. Ďakujeme všetkým učiteľom, ktorí sa spolupodieľali na organizácii dnešného skvelého dňa.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Po upršaných dňoch ráno vyšlo slniečko, aby na začiatok školského roka privítalo v našej škole všetkých učiteľov, rodičov a žiakov. Najviac sa tešilo na nových prvákov, ktorí sú už ozajstnými žiakmi základnej školy. Usmiati učitelia dávali žiakom najavo, že sa ich už nevedeli dočkať. Takto veselo sme začali ďalší školský rok v našej K30. Nech je pre každého úspešný!