• Darujte nám 2 %

• Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú podporu v rozvíjaní aktivít v prospech detí.

Viac informácií sa dozviete:

ĎAKUJEME!

• Miniplayback show v ŠKD

• Miniplayback show patrí v našom ŠKD medzi veľmi obľúbené podujatia. Podporuje a pestuje v našich deťoch - minitalentoch zdravé sebavedomie, schopnosť vedieť sa prezentovať, spolupracovať v tíme, ale aj to menej populárne – vedieť prijať neúspech. V piatok 24.2. sme mali opäť príležitosť zažiť skvelú atmosféru a vidieť množstvo talentov. Dobrá hudba a vynikajúce výkony jednotlivcov i skupín boli zárukou dobrej nálady na tentokrát česko-slovenskom kole MINIPLAYBACK SHOW.

Veď posúďte sami: Mini playback show

• Kurz korčuľovania

• Veľký úspech zaznamenal v našej škole korčuliarsky kurz organizovaný pre žiakov 3. a 4. ročníka. Bol naplnený detskou hravosťou, smiechom a radosťou z pohybu na ľade. Žiaci si osvojili základy korčuľovania. Profesionálni inštruktori v nich prebudili chuť a odvahu korčuľovať. Ďakujeme za krásne zážitky.

• Deviataci v knižnici

• „Vojna nie je dobrodružstvo, vojna je choroba. Je ako týfus.“ —  Antoine de Saint-Exupéry

Opäť ďalšie zaujímavé podujatie v knižnici. Dozvedeli sme sa viac o 2. svetovej vojne a osudoch niektorých jej obetí. Ďakujeme za inšpiratívne sprostredkovanie histórie.

• Krajské kolo v streľbe zo vzduchových zbraní

• ​​​​​Dňa 24. 02. 2023 sa v ZŠ v Gelnici konalo krajské kolo v streľbe zo vzduchových zbraní mladších a starších žiakov. Z našej školy si postup z okresného kola vybojovali žiaci Oliver Gajdoš, ktorý sa umiestnil na 7. mieste, Oliver Packo na 4. mieste a Janka Belejová sa umiestnila na krásnom 1. mieste. Janke gratulujeme a budeme jej držať palce na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa budú konať v Prešove.

• 21. REPREZENTAČNÝ PLES

• 21. reprezentačný ples sa konal v sobotu. Hneď v úvode sa prítomným hosťom prihovorila pani riaditeľka, nasledoval bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpili aj žiačky z 1. stupňa. Všetci sa príjemne zabavili v príjemnom prostredí, pri dobrej hudbe a bohatej tombole.

• Fresh školská športová liga v streľbe zo vzduchovky

• Dňa 18. 2. 2023 sa konalo II. kolo Fresh školskej športovej ligy v streľbe zo vzduchovky. Našu školu reprezentovali žiaci: Matej Klinko, Janka Belejová, Oliver Packo, ktorí vo svojej kategórii skončili na 11., 5. a 4. mieste. Sofia Orosová z 5. A skončila na 2. mieste v kategórii žiaci s oporou. Lenka Uhrínová zo 7. C v kategórii starší žiaci skončila na 2. mieste a Oliver Gajdoš, taktiež zo 7. C v kategórii starší žiaci sa umiestnil na peknom 1. mieste. III. kolo je na programe 25. 3. 2023. Už teraz sa tešíme.

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• 8. februára sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády pre kategórie  7. -  9. ročníka.

Naši žiaci nám urobili obrovskú radosť.

V kategórii 9.roč. obsalil 3. miesto Filip Popelka15. miesto  Lucka Kubíková - z  9.C

V kategórii 8.roč. obsadil 1. miesto Lukáš Paška a  6. miesto Adam Babuščák - z 8. B

Blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej ZŠ.

Lukášovi Paškovi držíme palce v krajskom kole.

• Zbierame použité batérie so Šmudlom

• Naša škola je zapojená do environmentálneho projektu „Zbierame použité batérie so Šmudlom“.  Spolu s kamarátom Šmudlom sa prváci učili správne triediť odpad. Zistili, prečo nemôžu vyhadzovať staré batérie do obyčajného odpadkového koša alebo voľne do prírody. Aj my chceme chrániť našu krásnu planétu Zem a preto v škole zbierame použité batérie do špeciálnych nádob na elektroodpad.

Tento projekt realizuje nezisková organizácia DAPHNE.

• Správna voľba povolania - študuj v kraji

• Žiaci 8.A sa zúčastnili prezentačnej výstavy " Správna voľba povolania – študuj v kraji". Žiaci mali možnosť pozrieť si ponuku študijných odborov z rôznych stredných škôl v správe KSK a inšpirovať sa k rozhodnutiu, ktoré ich čaká už budúci školský rok.

• V knižnici

• ,, Dôvod, prečo si zakladám denník, je ten, že nemám žiadneho skutočného priateľa.“ Anna Franková

Vďaka čítaniu denníkov v knižnici sme mali možnosť priblížiť sa autentickým pocitom ich autorov. Zábavnou aj poučnou formou. Ďakujeme krásne za ďalšie podnetné podujatie.

• Piataci v ŠKD - bývalí terajším

• Projekt rovesníckeho učenia úspešne prebieha. Tešia sa prváci, štvrtáci a aj samotní piataci, ktorí venujú svoj voľný čas mladším kamarátom v ŠKD. Počas 3 týždňov navštívili žiaci 5. B  v ŠKD oddelenie Medvedíkov. Náplňou spoločne stráveného času bol vždy nový prečítaný príbeh s následnými aktivitami pre mladších  spolužiakov. Všetci sa tešíme na ďalšie zážitky s novými kamarátmi.

• Valentín v K30

• Valentínsky deň urobil radosť nám všetkým, ako dospelým, tak i našim žiakom. Naši valentínski škriatkovia mali plné ruky práce - triedili a obdarúvali dospelých, ktorým boli adresované valentínky. V jednotlivých triedach si žiaci vymieňali svoje priateľské odkazy a navzájom sa obdarovali. Veríme, že to bol pekný deň pre všetkých. A ďakujeme za jeho spríjemnenie.

• Krásny skutok našich piatakov

• Vyberáme z emailu, ktorý nám dnes prišiel:

"Rada by som vyjadrila pochvalu a poďakovanie žiakom 5. A, 5. B a 5. C Vašej školy /mená som z pochopiteľných dôvodov od detí nezisťovala/. Dňa 14. 2. 2023 cestou zo školy zachránili zatúlaného psa na Uherovej č. 4. Tieto skvelé deti kontaktovali útulok, následne privolali MP a zotrvali pri psíkovi až do jeho odchytenia. Ochotne a so zanietením spolupracovali aj s dospelými osobami. Keďže aj ja som pedagóg a milovník zvierat, ponúkla som deťom pomoc a pre ich bezpečnosť pri kontakte s neznámym zvieraťom som zostala s nimi až do odchodu MP. Deti sa zachovali na 100% ukážkovo. Prejavili správny a zodpovedný postoj, čo je na chválu rodičov aj školy, ktorú navštevujú. Ešte raz ďakujem a prajem Vám veľa takýchto skvelých žiakov."

Čo dodať, milí naši piataci, ste skvelí!