• ZBER GAŠTANOV

• Od 3.10. do 27.10. 2022 sa uskutoční zber gaštanov. Vždy ráno od 7.25 hod.do 7.40 hod. ich môžete odovzdať na vrátnici pani upratovačke.

• Zber papiera

• Od 3. 10. do 7. 10. 2022 sa uskutoční zber papiera, ráno od 7.15 do 7.40 a popoludní od 13.15 do 14.30 hod. V pondelok sa začne popoludňajším termínom a v piatok sa ukončí ranným zberom. V stredu bude popoludní zber papiera až do 16,30 hod. V stredu bude popoludní zber papiera do 16,30 hod.

• Druháci na exkurzii v LESNEJ ŠKOLE HLINNÉ

• V Čermeľskom údolí sa nachádza LESNÁ ŠKOLA HLINNÉ. V rámci projektu Túlavé topánky ju navštívili druháci a poprechádzali sa náučným lesným chodníkom. Počúvali zvuky zvierat, porovnávali si svoje znalosti o lesných zvieratách. Naučili sa, že les nie je smetisko, na letokruhoch videli, koľko rokov majú stromy. Zastavili sa pri Staroslovanskom obradisku, kde videli drevené sochy boha Perúna. Počas celej prechádzky chodníkom si opakovali význam lesov.

• ​Jesenná návšteva prvákov v BOTANICKEJ ZÁHRADE

• Žiaci 1. ročníka navštívili botanickú záhradu a prezreli si výstavu jesenných plodov. Ich očká potešili krásne farby ovocia, zeleniny a rozmanitých plodov. Obdivovali exotické rastliny a zastavili sa pri leknách a rybkách v jazierku. Akcia sa uskutočnila v rámci projektu Túlavé topánky.

• Ochrana zdravia a života

• V dňoch 8. a 9. 9. 2022 sa konalo teoretické a praktické účelové cvičenie, zamerané na riešenie mimoriadnych udalostí – civilná ochrana; zdravotná príprava; pohyb a pobyt v prírode. Praktická čať prebehla v  detskom areáli Anička v Košiciach za účasti učiteľov II. stupňa a žiakov v počte 271, čo je 91 % z celkového počtu žiakov. Žiaci si preverili svoje znalosti z daných tématických celkov a okrem vyššie uvedeného absolvovali na stanovištiach praktickú časť: hod granátom na presnosť a preťahovanie sa lanom.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Po teplom a slnečnom lete sme s úsmevom na tvári otvorili školský rok 2022/2023. Privítali sme nových prváčikov a ich rodičov. Želáme všetkým učiteľom, žiakom aj rodičom úspešný nový školský rok. Nech Vaša a naša K30 prekvitá a rozvíja sa.