• Žltý deň

• Žltá farba na nás pôsobí príjemne a prináša so sebou pozitívne pocity ako optimizmus, priateľskosť, sebadôveru a tvorivosť. Je to tiež farba slnka, podporuje koncentráciu a charakterizuje pocit slobody, nádeje, energie a humor. Prvý z farebných dní v našej škole sme venovali práve žltej farbe a rozprávali sme sa okrem príjemných pocitov aj žltom ovocí a zelenine.

• Fyzikálna exkurzia pre 7. ročník - návšteva SHMÚ v Košiciach

• V stredu 10. mája sme sa v rámci tematického celku z fyziky o meteorológii vybrali navštíviť Slovenský hydrometeorologický ústav na Ďumbierskej 26 v Košiciach. Naším cieľom bolo vidieť meteorologickú záhradu, oboznámiť sa so zariadeniami, ako sú zrážkomer, anemometer či vlhkomer... Pracovníčky nám priblížili náplň SHMÚ a videoprezentáciou nás oboznámili aj s fenológiou a fenologickými pozorovaniami. Boli sme sa inšpirovať, lebo v nastávajúcich týždňoch čakajú žiakov 7. ročníka na fyzike práce v teréne, vlastné meteorologické pozorovania v skupinách, ako aj výroba meteorologickej búdky a jej osadenie v areáli školy.

• Kúzelná fyzika

• 26. a 28. apríla nás navštívil kúzelník a fyzik pán Figura, ktorý nám svojimi zaujímavými experimentami a interaktívnou prezentáciou rozšíril vedomosti z prírodovedy a fyziky na 1. aj 2. stupni.

• Nižná Myšľa

• 5. 5. 2023 všetci naši šiestaci navštívili Nižnú Myšľu. Komentovaný výklad sprievodcu v múzeu aj archeoskanzene rozšíril naše vedomosti z obdobia praveku a staroveku. V obecnom múzeu, ktoré sa nachádza v budove kláštora, sme obdivovali zbierku archeologických vykopávok z minulých dôb. Po najstarších civilizáciách ostali úžasné pozostatky, vďaka čomu vznikol archeoskanzen. Tu sme si pozreli všetky predmety, nástroje a kosti zblízka. Zároveň sme však aj prepájali už získané poznatky z dejepisu, geografie, biológie, dokonca aj matematiky s našimi regionálnymi dejinami. Počasie nám prialo, a tak i prehliadka archeoskanzenu bola príjemným zážitkom.

Načo sa ešte môžeme tešiť? V sobotu 29. júla 2023 sa v Archeoskanzene Nižná Myšľa uskutoční Festival staroveku :)

• Košické NAJ... v knižnici

• „Vedomosti sú mesto, k vybudovaniu ktorého každý človek priniesol jeden kameň.“

—  Ralph Waldo Emerson

Naši žiaci sa v rámci podujatí Dni mesta Košice zúčastnili aktivít v Knižnici pre deti a mládež na Humenskej ulici. Overili a prehĺbili si svoje vedomosti o rodnom meste.

• KOMPARO 4. a 6. ročník

• 27. apríla sa na našej škole uskutočnilo testovanie vedomostí štvrtákov a šiestakov z matematiky, slovenského jazyka, dejepisu, fyziky, prírodovedy a vlastivedy Komparo 2023. Všetkým testovaným držíme palce k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov.