• Krajské kolo Technickej olympiády

• Dňa 7. 2. 2023 sa v priestoroch SPŠ Strojníckej v Košiciach konalo krajské kolo Technickej olympiády. Našu školu reprezentovala žiačka 7. ročníka Jaroslava Vongrejová, ktorá postúpila z 1. miesta z okresu. Žiaci absolvovali teoretickú časť a následne aj praktickú časť, v ktorej vyrábali loďku na vrtuľový pohon. Naša Jarka obsadila krásne 2. miesto. Gratulujeme jej a tešíme sa s ňou.

• Stromčeky šťastia

• Stromčeky šťastia už v názve ukrývajú svoj úmysel. Človeka, ktorý stromček šťastia dostane, má stromček urobiť šťastným. Naši štvrtáci na pracovnom vyučovaní vyrobili pestrofarebné stromčeky, ktoré potešia nielen oči, ale aj srdcia obdarovaných.

• Karneval

• Krásne a zaujímavé karnevalové kostýmy rozžiarili našu školu.  MACH a ŠEBESTOVÁ v telocvični rozprúdili zábavu a postavičky z rozprávok, filmov, vymyslené aj skutočné, si spoločne zatancovali.

• 2. žiacky školský ples

• 31. 1. 2023 absolvovali naši ôsmaci a deviataci druhý ročník Žiackeho školského plesu. Mohli si v praxi vyskúšať pravidlá slušného správania, ktoré zahŕňali pomoc partnerke pri vyzliekaní kabáta, viazanie kravaty, zdravenie a predstavovanie sa, či zásady stolovania. Mali možnosť si zatancovať a vyhrať pekné ceny v tombole. Veríme, že na tento deň tak skoro nezabudnú a budú z neho ešte dlho čerpať získané skúsenosti a zručnosti v ich ďalšom spoločenskom živote. Veď slušnosť môže byť človeku daná, ale zdvorilosti je nutné sa učiť.