• INFORMATÍVNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Dňa 2. 6. 2022 sa uskutočnilo informatívne rodičovské združenie pre rodičov budúcich prvákov. V školskom roku 2022/2023 otvoríme štyri prvácke triedy a už teraz sa na našich budúcich žiakov tešíme!

• MOJA NAJ KNIHA

• ... je jednou zo sprievodných akcií celomestského projektu "ROZČÍTAJME  KOŠICE". Žiaci našej školy predstavili svoje najobľúbenejšie knihy na hodinách i počas prestávok spolužiakom aj učiteľom. V niektorých triedach boli vytvorené aj knižné kútiky.

• Ocenenie víťazov krajských kôl predmetových olympiád

• 6. júna 2022 bol Filip Findorák, náš najúspešnejší žiak z 9.A triedy, na ocenení rovnako úspešných. Okrem popredných miest v okresných kolách sa mu darilo aj v krajských kolách, za čo získal aj titul Premiant školy. Na oceňovaní sa zúčastnil aj náš minuloročný úspešný žiak Martin Horčík, ktorý svoju domovskú školu týmto pozdravuje a sme radi, že sa k nej hrdo hlási.

• POĽSKO - výlet 8.C a 9.A

• 24. a 25. mája sme sa po 2 rokoch pandémie vybrali za hranice, aby sme navštívili kráľovské mesto Krakow a  najväčšiu soľnú jaskyňu v Európe vo Wieliczke. Vzali sme so sebou aj našich minuloročných odídených ôsmakov a celý výlet aj pobyt v luxusnom hoteli sme si užili.

• IQ olympiáda

• 13.5.2022 sa 4 žiaci našej školy - víťazi školského kola -  Jakub Matratz, Ninka Reváková, Julka Gajdošová a Jakub Smolucha zúčastnili Regionálneho kola, na ktorom sa deviataci Julka a Jakub S. umiestnili v prvej desiatke najúspešnejších z celého Východu - Julka na 2. mieste a Jakub na 8. mieste! Obaja postúpili na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutočnilo 30.5. na Trenčianskom hrade. Tu boli úspešnými riešiteľmi a umiestnili sa v prvej päťdesiatke "najinteligentnejších slovenských žiakov" zo základných škôl. Srdečne blahoželáme!

• KLOKAN 2022

• 11. marca  sa na našej škole už tradične uskutočnila medzinárodná matematická súťaž KLOKAN 2022, na ktorej sa zúčastnili takmer 2 stovky súťažiacich.

• Návšteva a beseda 7.A v knižnici

• 1. júna  2022 sa 7.A zúčastnila návštevy a besedy na tému Obyčajná tvár v Knižnici pre mládež na Humenskej 9. Tešíme sa, že sme si aj takto mohli rozšíriť vedomosti z literatúry. Ďakujeme krásne za organizáciu aj realizáciu zaujímavého podujatia.

• Návšteva a beseda 6.B v knižnici

• 1. júna 2022 sa 6.B zúčastnila návštevy a besedy na tému DETEKTÍVKY v Knižnici pre deti a mládež na Humenskej 9. Tešíme sa, že sme si aj takto mohli prehĺbiť vedomosti z tejto literatúry. Ďakujeme krásne za organizáciu aj realizáciu inšpiratívneho podujatia.

• Vyhodnotenie školských literárnych súťaží v K30

• V tomto školskom roku mali žiaci možnosť tvoriť aj v našich našich literárnych súťažiach na témy Čarovná zima a Ako ma nepoznáte. Tešíme sa, že sme mohli oceniť:

kolektív 2.B, Hanka  Kušnírová 5.C, Jarka Vongrejová 6.B, Sebi Jenčík 6.C, Zuzka Micenková 6.C, Martin Pavelka 8.C, Nina Klebašková 9.B a Sofia Vojtková 9.B.

Srdečne blahoželáme. Prajeme veľa inšpirácie, nielen na písanie:)

• Turnaj v minihádzanej

• Žiaci našej školy sa 31.5.2022 zúčastnili Turnaja v minihádzanej, kde sa im podarilo získať krásne 3. miesto.

Ďakujeme a gratulujeme našimi reprezentantom: Mimka Tomčovčíková, Sofia Orosová, Lukáš Štvrtina, Viktor Hegeduš, Teo Ries, Tobias Ries, Adam Oros.

• Darček pre školu za účasť v súťaži Englishstar

• Milá ponuka,

ako odmenu za účasť v tohtoročnej medzinárodnej súťaži ENGLISHSTAR sme od reklamného partnera súťaže -  FUSAKLE, dostali zľavu 30% na všetok sortiment (neplatí na kolekciu POMOC UKRAJINE, kolekciu POMÁHAM a už zľavnený sortiment). Zľavový kód  NJOY-4882 je Vám k dispozícii a môžete si ho uplatniť až do 31.12.2022. Celý sortiment značky FUSAKLE nájdete na www.fusakle.sk

• Výchovný koncert Deti tancujú deťom

• Na dnešnom výchovnom koncerte pre žiakov 1. až 6. ročníka účinkoval Detský folklórny súbor Železiarik a Detská folklórna hudba Želiezko. Jeho cieľom bolo vzdelávať deti poučnou a zážitkovou formou. Hodina bola dynamická a pútavá, so zaujímavými pesničkami, tancami a hudbou.