• Pre budúcich prváčikov

• Máte doma predškoláka a ešte neviete, na ktorú školu ho zapíšete? Rozhodujte sa v podmienkach istoty a príďte k nám. Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť...

• Lyžiarsky výcvik

• Naši druhostupniari od 13.3. do 17.3.2023 absolvovali  lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo za účasti 48 žiakov, štyroch pedagogických zamestnancov a jedného zdravotníka. Naši žiaci boli ubytovaní v hoteli Hrabovo, kde okrem vzdelávania sa v oblasti lyžovania absolvovali rôzne súťaže zamerané na zručnosť, rýchlosť a vzájomnú spolupatričnosť v skupinách. Ďalšie hodnotenie bolo zamerané na úhľadnosť a logo izieb. Víťazi boli odmenení sladkosťami, vecnými darmi, za ktoré vďačíme práve rodičom týchto žiakov. V jeden deň sme navštívili Liptovské Múzeum v Ružomberku, kde sme mohli vidieť komplexný obraz o živej i neživej prírode Liptova, významných archeologických nálezoch a lokalitách, jeho histórii od najstarších čias po súčasnosť i možnosť pokochať sa skvostami umeleckohistorických pamiatok regiónu. Skvelú atmosféru nášho pobytu môžete vidieť v priložených fotografiách.

• Dramatizované čítanie rozprávky pre predškolákov

• Pre našich kamarátov v materskej škole sme pripravili dramatizované čítanie rozprávky Pavla Dobšinského - O kocúrikovi. Rozžiarené detské očká škôlkarov napovedali, že sa im to páčilo.  Tichučko načúvali a zapájali sa do dramatizácie rozprávky. A keď zazvonil zvonec, rozprávky bol koniec.

• Miniplayback show v ŠKD

• Miniplayback show patrí v našom ŠKD medzi veľmi obľúbené podujatia. Podporuje a pestuje v našich deťoch - minitalentoch zdravé sebavedomie, schopnosť vedieť sa prezentovať, spolupracovať v tíme, ale aj to menej populárne – vedieť prijať neúspech. V piatok 24.2. sme mali opäť príležitosť zažiť skvelú atmosféru a vidieť množstvo talentov. Dobrá hudba a vynikajúce výkony jednotlivcov i skupín boli zárukou dobrej nálady na tentokrát česko-slovenskom kole MINIPLAYBACK SHOW.

Veď posúďte sami: Mini playback show

• Klimatické záhrady - workshop

• Piatkový workshop, Sprievodca klimatickou záhradou, si všetci pozvaní veľmi užili. Našu školu reprezentovali Jarka a Terezka Vongrejové. Spolu s pani učiteľkou získali chuť a nápady na ďalšie aktivity súvisiace s ekologickým a udržateľným prostredím.

• Kurz korčuľovania

• Veľký úspech zaznamenal v našej škole korčuliarsky kurz organizovaný pre žiakov 3. a 4. ročníka. Bol naplnený detskou hravosťou, smiechom a radosťou z pohybu na ľade. Žiaci si osvojili základy korčuľovania. Profesionálni inštruktori v nich prebudili chuť a odvahu korčuľovať. Ďakujeme za krásne zážitky.

• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo 2023

• Dňa 23. 2. 2023 a 1. 3. 2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Vyučujúce slovenského jazyka a učitelia prvého stupňa si pozorne vypočuli recitátorov z jednotlivých tried. Na základe neľahkého rozhodovania vybrali tých najlepších.

Tu je vyhodnotenie:

Poézia

I. kategória – žiaci  2. - 4. roč.:   1. miesto -  Gabriel Jesenský (II. B)

2. miesto – Eliška Ladányiová (IV.C)

3. miesto  -  Tomás Makó (IV.A)

II. kategória – žiaci 5. – 6. roč. :  1. miesto – Miroslava Vasilová (VI.C)

2. miesto – Ela Koštialová (V. C)

3. miesto – Adela Tóthová (V. C)

III. kategória – žiaci 7. -  9. roč. :  1. miesto – Michaela Ladányiová (VII. C)

2. miesto – Terézia Vongrejová (VII. C)

3. miesto – Tamara Dzurčaninová (VIII. A)

3. miesto – Norbert Vinc (VIII. B)

Udelili sme aj zvláštnu cenu poroty Dominike Pálfyovej zo VII. B triedy.

Próza

I. kategória – žiaci 2. - 4. roč. :   1. miesto -  Andrea Karla Šebeková (IV. B)

2.  miesto – Viktória Jesenská (IV.C)

3. miesto – Damián Košlab (II.A)

II. kategória- žiaci 5. – 6. roč. :    1. miesto  - Linda Verešpejová (VI. C)

2. miesto – neudelené

3. miesto – Lucia Beňová (V. B)

3. mesto – Sára Horňáková (V. C)

III. kategória – žiaci 7. - 9. roč. :   1. miesto  - neudelené

3. miesto – Kristián Solár (VII. A)

Všetkým srdečne blahoželáme. Držíme palce v okresnom kole HK.

• Deviataci v knižnici

• „Vojna nie je dobrodružstvo, vojna je choroba. Je ako týfus.“ —  Antoine de Saint-Exupéry

Opäť ďalšie zaujímavé podujatie v knižnici. Dozvedeli sme sa viac o 2. svetovej vojne a osudoch niektorých jej obetí. Ďakujeme za inšpiratívne sprostredkovanie histórie.

• Krajské kolo v streľbe zo vzduchových zbraní

• ​​​​​Dňa 24. 02. 2023 sa v ZŠ v Gelnici konalo krajské kolo v streľbe zo vzduchových zbraní mladších a starších žiakov. Z našej školy si postup z okresného kola vybojovali žiaci Oliver Gajdoš, ktorý sa umiestnil na 7. mieste, Oliver Packo na 4. mieste a Janka Belejová sa umiestnila na krásnom 1. mieste. Janke gratulujeme a budeme jej držať palce na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa budú konať v Prešove.

• Ako sme fandili hokejistom

• Zápas HC Košice vs. HC MV Transport Prešov sme si poriadne užili. Fandili sme, držali palce a vyplatilo sa. Naši košickí hokejisti nesklamali a vyhrali sme 5:0. Atmosféra v Steel Aréne bola skvelá. Potešili sme sa, že sa na veľkoplošnej obrazovke prehrávalo video našej K30, v ktorom naši žiaci fandili hokejistom:

• 21. REPREZENTAČNÝ PLES

• 21. reprezentačný ples sa konal v sobotu. Hneď v úvode sa prítomným hosťom prihovorila pani riaditeľka, nasledoval bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpili aj žiačky z 1. stupňa. Všetci sa príjemne zabavili v príjemnom prostredí, pri dobrej hudbe a bohatej tombole.

• Fresh školská športová liga v streľbe zo vzduchovky

• Dňa 18. 2. 2023 sa konalo II. kolo Fresh školskej športovej ligy v streľbe zo vzduchovky. Našu školu reprezentovali žiaci: Matej Klinko, Janka Belejová, Oliver Packo, ktorí vo svojej kategórii skončili na 11., 5. a 4. mieste. Sofia Orosová z 5. A skončila na 2. mieste v kategórii žiaci s oporou. Lenka Uhrínová zo 7. C v kategórii starší žiaci skončila na 2. mieste a Oliver Gajdoš, taktiež zo 7. C v kategórii starší žiaci sa umiestnil na peknom 1. mieste. III. kolo je na programe 25. 3. 2023. Už teraz sa tešíme.

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• 8. februára sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády pre kategórie  7. -  9. ročníka.

Naši žiaci nám urobili obrovskú radosť.

V kategórii 9.roč. obsalil 3. miesto Filip Popelka15. miesto  Lucka Kubíková - z  9.C

V kategórii 8.roč. obsadil 1. miesto Lukáš Paška a  6. miesto Adam Babuščák - z 8. B

Blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej ZŠ.

Lukášovi Paškovi držíme palce v krajskom kole.