• PRO EDUCO

• Dňa 4.12. 2019 sa naši deviataci zúčastnili na najväčšom veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO v Steel Aréne. Držíme palce pri správnom výbere SŠ.

• Návšteva útulku UVP

• Ďakujeme všetkým prispievateľom aj venčiteľom, ktorí zase pomáhali. Vyzbierané peniažky boli venované formou granúl a konzerv pre UVP a Malú farmu.

• Okresné kolo v stolnom tenise žiakov

• Dňa 17.10.2019  sa konalo na ZŠ M. Lechkého, ulica J. Pavla II., č. 1, Košice, okresné kolo v stolnom tenise žiakov za účasti piatich základných škôl. Náši žiaci 9. ročníka v zložení Horenský Michal, Holeva Matej, Danko Adam a Mikulišin Kamil skončili na peknom 3. mieste.

• Školské kolo súťaže Šaliansky Maťko

• Dňa 28.11. 2019 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko.

1. kategórii – žiaci 2. a 3. ročníka sa umiestnili na 1.mieste MIROSLAVA VASILOVÁ ( III. B)

2.mieste MIROSLAVA MARGARET ŠEBEKOVÁ(III. B)

3.mieste OLIVER HANISPAL ( III. B )

2. kategórii – žiaci 4. a 5. ročníka sa umiestnili na 1.mieste SÁRA VARGOVČÁKOVÁ ( IV. B)

2.mieste EVA KOLAŘÍKOVÁ ( V. C)

3. miesto NINA JANČOŠEKOVÁ ( V. C)

3. kategórii – žiaci 6. a 7. ročníka sa umiestnili na 1.mieste LUCIA KUBÍKOVÁ ( VI. C)

2. mieste SOFIA VOJTKOVÁ ( VII. B)

3.mieste LILIANA FARKAŠOVÁ ( VI. A)

Srdečne blahoželáme. Držíme palce víťazom školského kola postupujúcim do okresného  kola, ktoré sa uskutoční 28. 1. 2020 v CVČ Domino.

• EXPERT geniality show

• 28. novembra sme sa ako každoročne, zúčastnili celoslovenskej vedomostnej súťaže EXPERT geniality show, v ktorej si žiaci 5. - 8. ročníka zmerali sily v rôznych vedomostných oblastiach.

• Deň s políciou v ŠKD

• Možno snom každého malého chlapca je stať sa policajtom. Keďže v našom ŠKD sny občas plníme, v jedno septembrové popoludnie náš školský klub navštívili príslušníci štátnej polície. Predviedli nám ukážky práce psovodov a deťom vysvetlili dôležitosť tejto profesie. Deti najviac zaujali názorné ukážky. Mnohé z nich si ich mohli vyskúšať na vlastnej koži. Ďakujeme Vám, páni policajti!

• Hľadáme poklad v ŠKD

• Aj tento rok sa náš ŠKD zúčastnil populárneho podujatia Hľadáme poklad v neďalekom lesíku. Počasie nám prialo a tak všetky deti okrem zábavných súťaží vnímali aj krásu jesennej prírody. Oddelenie Žabiek s pani vychovávateľkou Zitou vyzbierali odpadky a vyčistili lesík.

• Okresné kolo technickej olympiády

• Dňa 28.11.2019 nás žiak 7.ročníka Jakub Smolucha potešil a zvíťazil na okresnom kolo technickej olympiády v kategórii "B". Rovnako pekne obstáli aj žiaci 8.ročníka  Martin Ďurinda a Marko Štefanovič, ktorí taktiež zvíťazili v kategórii "A". Držíme im palce na kraji.

• Medzinárodný projekt školského partnerstva

• V dňoch 23. až 26. 9. 2019 navštívili Košice poľskí a nemeckí spolužiaci. Čakal ich bohatý program, ktorý začal v utorok prijatím zástupcami mesta v Historickej radnici, potom pokračoval prehliadkou Hlavnej ulice a výstupom na Severnú vežu dómu sv. Alžbety. V stredu ráno navštívili naši hostia školu, kde sa zúčastnili vyučovania na hodinách fyziky, hudobnej a tanečnej. Poobede ich mestom sprevádzal pán Milan Kolcun a neskôr navštívili Steelpark a Štátne divadlo. Vo štvrtok si pozreli Jasovskú jaskyňu a po obede si zahrali voleybal v areáli Čičky. Popoludní obdivovali bohatstvo ľudových tancov a tradícií v Súkromnej ľudovej škole Vlada Urbana, kde pre nich vystupoval folklórny súbor Železiar. Potom si ich vyzdvihli slovenskí rodičia a pozvali do rodín na večeru. V piatok naši hostia cestovali domov, pretože ich čakala náročná cesta.

Nemci a Poliaci boli očarení pripraveným programom, páčili sa im historické pamiatky, ale asi najviac ich zaujala naša škola a žiaci. Vznikli nové priateľstvá a presne to je cieľom projektu. Prostredníctvom komunikácie získavať nové priateľstvá, informácie a vedomosti.

Projekt zahraničnej spolupráce by mal pokračovať aj v ďalšom roku.

• Správna voľba povolania

• Dňa 25. 11. 2019 sa naši deviataci zúčastnili podujatia Správna voľba povolania. Akcia sa uskutočnila na Strednej odbornej škole Ostrovského v Košiciach. Uverejnené fotografie povedia všetko.