• IQ olympiáda - krajské kolo

• 7. mája sa 4 žiaci našej školy Adrián Grendel, Jakub Smolucha, Magdalénka Gabániová a Šimon Petro - víťazi školského kola - sa na Univerzite P.J. Šafárika zúčastnili krajského kola IQ olympiády, všetci ako nováčikovia v tejto súťaži. Ani jeden nesklamal a s príkladmi, testami a hádankami statočne bojoval, no Magdalénke sa podarilo umiestniť na ôsmom mieste a teda postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční koncom mája na Bytčianskom hrade. Všetkým blahoželáme a Magdalénke držíme palce do slovenského kola.

• KOMPARO 2019 4. a 6.ročník

• 2. mája sa takmer všetci štvrtáci a šiestaci zúčastnili testovania Komparo z matematiky, slovenského jazyka, všeobecných študijných predpokladov, prírodovedy a vlastivedy, resp. dejepisu a fyziky. Prvé neoficiálne výsledky budú zverejnené na stránke www.komparo.sk najneskôr 29. mája 2019.

• Farebný týždeň - BIELY DEŇ

• Týždeň sme začali bielou farbou, vo štvrtok pokračujeme zelenou a piatok ukončíme červenou. Ďakujeme žiakom, pedagógom a aj pani kuchárkam za zapojenie sa do nášho týždňa vo farbách.

• DRUHÁCI V ŠVP ČINGOV

• Na prelome apríla a mája sa žiaci z 2.A a 2.B zúčasnili školy v prírode na Čingove. Deti si v rámci zážitkového vyučovania prehĺbili a upevnili svoje vedomosti, okúsili malé túry, spoločné hry, pobesedovali so záchranármi, vysúťažili si krásne odmeny a niektorí si prvý krát prezerali krásu našej krajiny zo Spišského hradu. Na päť spoločne strávených dní budú mnohí ešte dlho spomínať. Viac v albume tu:

• Súťaž Perohryz

•      Perohryz je súťaž školských časopisov, ktorú organizuje občianske združenie Úlet. Tejto súťaže sme sa zúčastnili už 3. rok.

Tentoraz nás 1 bod delil od pódia. Ale byť 4. z 30 školských časopisov Košického a Prešovského kraja, na to môže byť tím novinárov pod vedením šéfredaktorky Mašky Škultétyovej právom hrdý.

Súčasťou podujatia boli aj workshopy s porotcami, kde sme si vypočuli pochvaly na časopis K30. Najviac sa porotcom - novinárom z praxe páčili jedinečné fotopríbehy, rubrika hot alebo šrot, článok taška alebo batoh a ilustrácie, ktoré si vyrábame sami. Dostali sme tiež cenné rady a tipy, ako robiť náš časopis ešte lepšie. Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšej práci!

• Návšteva ENERGOLANDU v Mochovciach

• 29. a 30. mája sa naša siedmačka Andrejka Tomková s premiantkou školy Magdalénkou Gabániovou zúčastnili zájazdu do Mochoviec, ktorý získala Andrejka za víťazstvo v súťaži ZACHYŤ ENERGIU s VSE s modelom hydraulickej ruky koncom minulého kalendárneho roka. Dievčatá okrem návštevy Energolandu v Mochovciach absolvovali v krásnom prírodnom prostredí Pohronia, na Ranči u Bobiho množstvo teambuildingových aktivít, v ktorých preukázali svoju zručnosť, kreativitu, vedomosti a tímového ducha. Veríme, že aj o rok sa nám podarí zúčastniť ďalšieho stretnutia v inom kúte Slovenska.

• Okresné kolo Mladých záchranárov civilnej ochrany

• Dňa 30.4.2019 sme sa prvý krát zúčastnili okresného kola Mladých záchranárov civilnej ochrany. Postavili sme dve družstvá, družstvo "A" zložené z týchto žiakov: Sofia Šoltýsová, Tímea Plichtová 7. ročník, Jakub Smolucha, Adrián Grendel 6.ročník, ktorým sa darilo a v konkurencii 25 družtiev zo všetkých okresov v Košicach skončili na peknom 6.mieste. Družstvo "B" v zložení: Dáša Demečková, Nikolas Kačurak 7.ročník, Juraj Šula, Veronika Vageľová 6.ročník sa umiestnili na 12.mieste. Počasie nám prialo, žiaci statočne bojovali a už sa tešíme na ďalší ročník Mladých záchranárov CO.

• Okresné kolo vo volejbale žiačok

• Dňa 26.3.2019 so konalo Okresné kolo vo volejbale žiačok, ktorého sa zúčastnili aj naše dievčatá. Po vyrovnaných výkonoch sme skončili na peknom 3.mieste. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Emma Lepková, Katarína Gondová, Ema Fedorová z 9.ročníka, Magdaléna Gabániová z 8.ročníka, Dáša Demečková, Tamara Talianová, Tereza Tomanová zo 7.ročníka.

• MATEMATICKÝ KLOKAN 2019

•  21. marca sa menší aj väčší žiaci našej školy, ako každý rok, zúčastnili medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN. Výsledky budú zverejnené na stránke organizátora www.talentida.sk 10.apríla 2019.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo - 1. stupeň

• Poézia: 1. miesto Sára Vargovčáková  3.B                          Próza: 1. miesto Hana Holická  4.B
                           2. miesto Michaela Ladányová  3.C                                   2. miesto Oliver Hanispal  2.B
                           3. miesto Eva Kolařiková  4.C                                            3. miesto Terézia Vongrejová  3.B
              Srdečne blahoželáme!

• Popoludnie s hudbou v ŠKD

• Vdňoch 11. a 13. marca sa deti z ŠKD zúčastnili MINIKONCERTU s p. Hrubovčákom. Skutočnosť, že sa bavili skvelo, dokumentujú priložené fotografie.

• Mestská strelecká liga v streľbe zo vzduchovky 4.kolo

• Dňa 13.3.2019 sa konalo 4.kolo Mestskej streleckej ligy. V kategórii starších žiačok sa darilo žiačke 7.ročníka Tímei Plichtovej, ktorá skončila na 1.mieste. Tejto skúsenej strelkyni sa podarilo zasiahnúť terč s piatimy strelnými ranami do desiatky viď. foto. V kategórii mladších žiačok na 2.mieste skončila Simona Ivančinová zo 7.ročníka a na 3.mieste Viktória Urbančoková zo 6.ročníka. V najmladšej kategórii žiakov a žiačok na  3.mieste skončil žiak 5.ročníka Tomáš Babinec.