• Čo je trieda zameraná na vyučovanie matematiky a informatiky?

• Tieto triedy sú určené pre žiakov, ktorí majú zvýšený záujem o matematiku a informatiku.
        • Otvára sa vždy v piatom ročníku pri dostatočnom počte záujemcov (aj z iných škôl) na základe prijímacích pohovorov (tie sa robia v júni pre žiakov 4. ročníkov).
        • Obsahová a organizačná štruktúra vzdelávania v takejto triede je upravená, zaraďujú sa témy rozširujúceho a doplňujúceho učiva, sú posilnené počty hodín matematiky a informatiky.
        • Je to dlhodobá tradícia našej školy a je zaradená v Školskom vzdelávacom programe.
        • Cieľom je podchytiť talentované deti a rozvíjať ich matematické schopnosti, logické myslenie a zručnosti pri práci s informačnými technológiami.
        • Výsledkom sú vynikajúce výsledky v Testovaní 9, úspechy v rôznych matematických súťažiach a olympiádach.
        • Žiaci úspešne pokračujú v štúdiu matematiky na stredných školách a neskôr aj na vysokých školách.
        • Rodičia štvrtákov, ktorí spozorovali u dieťaťa hlbší záujem o matematiku, neváhajte a využite možnosť prihlásiť svoje dieťa na prijímacie skúšky do triedy s rozšíreným vyučovaním matematiky a informatiky.