• História matematických tried

• História našej školy sa začala písať 4. septembra 1967. Začiatočné úspechy, ktoré dosahovali naši žiaci na rôznych súťažiach, najmä však v matematike a prírodovedných predmetoch, významne zasiahli do zmeny štatútu školy.
        • V roku 1975 sa naša škola ako druhá v Košiciach etablovala na školu s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov. V rokoch 1975-1996 sme mali v každom ročníku II. stupňa vytvorenú jednu takzvanú “matematickú” triedu.
        • Od roku 1996 kvôli zvýšenému záujmu žiakov a hlavne rodičov, v 5., 6. a 7. ročníku boli vytvorené po dve matematické triedy. Od roku 2001 pre skvalitnenie výberu sme sa vrátili k jednej matematickej triede v každom ročníku.
        • Už v roku 1985 bola na škole zriadená špeciálna učebňa na vyučovanie matematiky a prírodovedných predmetov. Postupne sa prebudovala na modernú počítačovú učebňu.