• Divadlá v ŠKD:

Mikuláš 2023

V našom ŠKD zažívame neuveriteľnú Mikulášsku akciu plnú radosti a smiechu! Malí účastníci neskrývajú svoju radosť a nadšenie pri príchode Mikuláša, anjela a čerta. Ich šťastné tváre a zvedavé oči boli najlepšou odmenou za našu snahu priniesť do ich života trochu čarovnej atmosféry.

Tešíme sa na budúce spoločné zážitky plné radosti.

Slávnostná akadémia 2023a 2023b

Besedy

Na našich besedách sa stretávame s jedinečnými hosťami, kde sa naše malé kúsky sveta stretli s rozmanitosťou príbehov, skúseností a rôznych informácií. Otvárame tak dvere pre rôznorodosť hlasov a perspektív, ktoré nám priniesli nový pohľad na svet. V besedách objavujeme bohactvo názorov a inšpiratívne príbehy od našich hostí z rôznych oblastí.

Ďakujeme našim hosťom, ktorí prispeli k obohacujúcim podujatiam. Spolu sme tak vytvorili priestor, kde sa rozmanitosť stala silou, a náš rozhovor sa stal farbistným plátnom rôznych informácií a príbehov. Tešíme sa na ďalšie besedy, ktoré nám prinesie budúcnosť.

• Beseda s lesníkom 2023

V našom ŠKD nechýbajú pravidelné návštevy knižnice. Práve v knižnici môžu deti  nájsť dedičstvo umeleckých diel predchádzajúcich generácii, klenoty literárnej tvorby i aktuálne publikované literárne tituly spisovateľov a objavovať nepoznané. Pri každej návšteve sa od paní knihovníčiek dozvieme množstvo cenných informácii a noviniek v knižnom svete.  Čítanie príbehov a rozprávok podporuje detskú predstavivosť a pomáha deťom chápať okolitý svet. Čitateľ vďaka nim môže cestovať na rôzne miesta a na malú chvíľu môže byť kýmkoľvek.

Pasovanie do cechu družinárskeho 2019 2022 2023

MILÉ NAŠE PRVÁČIATKA, MYŠKY A MAČIATKA (alebo iné ...iatka...)

Vítame vás tu, v tejto slávnostnej chvíli. Vy ste sa len nedávno stali žiakmi našej školy a ja dúfam, že vás z toho hlávka, bruško, ani srdce nebolí. A čo sa tu dnes bude diať? Môžete sa členmi nášho družinárskeho cechu stať. A aby bolo všetko, ako má byť, musí to dnes náš pán kráľ potvrdiť. Pomáhať mu pri tom budú vaše milé tety, čo sa dnes na víly premenili. Tak, a keď už tento úvod za sebou máme, hádam vás poteší, že naši štvrtáci vás budú tiež strážiť a vítať a vôbec nič za to nebudú pýtať. Zišli sme sa tu dnes, aby vás prijal družinársky cech, lebo Kežmarská 30, to nie je iba učenie a škola, ale to je aj družina, či školský klub, čo vás k sebe volá. Tu zažijete kopec zábavy a srandy, preto našej družine veľa ľudí fandí. A aby ste to mohli zažiť tiež, musí vás prijať družinársky cech. Tak odpovedzte, prosím, skrátka: Budete k nám všetci oddnes patriť? Avšak pozor! Keďže podmienkou pasovania a prijatia do tohto cechu je zloženie sľubu, všetky prváčence po mne ho opakovať budú.

DESATORO PRVÁKA

1. So všetkým sa podeľ

2. Hraj férovo

3. Nikoho nebi

4. Upratuj po sebe

5. Vráť veci na miesto, odkiaľ si ich zobral

6. Neber, čo ti nepatrí

7. Keď niekomu ublížiš, povedz prepáč

8. Uč sa, premýšľaj, každý deň trochu kresli, spievaj, hraj sa a pracuj

9. Dívaj sa okolo seba, stále objavuj niečo nové

10. Neprestávaj sa čudovať

Teraz poprosím nášho pána kráľa, aby každého prváka osobne pasoval do cechu družinárskeho a vy, dobré víly, buďte mu na pomoci pri tomto dôležitom skutku jeho.

Ďakujeme, kráľ náš, v mene všetkých prvákov, že si ich do cechu prijal a veľactené víly, vám tiež patrí úctivá poklona za podanie pomocnej ruky v pravej chvíli. Prváci sa vám poďakujú veľkým potleskom. Tak a to je na dnes všetko, drahí moji milí, želáme vám, aby ste na našej škole a v tejto družine či školskom klube šťastne žili. Čo to počuť? To predsa zvoní zvonec, a to dnešnej rozprávkovej pasovačke je koniec. S vďakou preto odprevaďme pána kráľa a veľactené víly veľkým potleskom.

Miniplayback show 2018 2018 2019 2022 2023

Lady GaGa, Zuzana Smatanová, Shakira, Desmod, Pittbul, Miro Žbirka, Rihanna, Karel Gott, David Guetta, Katka Knechtová, Michael Jackson, Rytmus, Madonna, Helenka Vondráčková, AC/DC...

Ozaj, hviezdne osadenstvo! Možno neuveríte (a možno áno), ale títo všetci a mnohí ďalší, sa každoročne zídu v našom školskom klube detí a na veľkých doskách našej koncertnej sály (telocvične) nám bravúrne predvedú najväčšie hity a neuveriteľné tanečné kreácie, bez nároku na honorár! Pýtate sa, ako je to možné? Prečo práve na našej škole? V našom ŠKD? Čím sme si to zaslúžili? Ako sme to dokázali? Veľmi jednoducho! Máme tu úžasné tety vychovávateľky, a ešte úžasnejšie detičky, ktoré sa dokážu na neuverenie, zmeniť na spevákov, speváčky, či hudobné skupiny a pobaviť nás, síce v mini" prevedení, ale kvalita má vždy predponu maxi".

Mini playback show je jedným z pravidelných a veľmi vydarených podujatí školského klubu detí. Všetci tu majú možnosť zabaviť sa, predviesť svoje schopnosti a prežiť pekné chvíle so svojimi kamarátmi. A víťazmi sú pre nás vlastne vždy skoro všetci!

La Rambla 2022 2023

Každoročne sa deti našej školy tešia na prehliadku podujatia „La Rambla“ na Hlavnej ulici v našom krásnom meste. Žiaci bilingválneho slovensko-španielskeho Gymnázia Park mládeže, v jeseni organizujú Dni  španielskej kultúry. Centrum mesta je v tom čase zaplnené živými sochami, spevákmi, tanečníkmi, mímami, žonglérmi, klaunami, kúzelníkmi. Hlavná ulica dýcha atmosférou známej barcelonskej ulice umelcov „ La Rambla“.  To všetko vďaka  študentom spomínaného gymnázia, pre ktorých je tento deň už tradíciou a pripravujú sa naň s nadšením od začiatku školského roka . Naše deti sa tešia z kresby na tvár, balónikov, sladkostí, ako aj rôznych súťaží. Každý rok odchádzajú plní dojmov a zážitkov.

Takže ,,hasta la vista“ o rok!