• AdriÁna Sakmárová

sivakovanikoleta.k30@gmail.com

kONZULTáCIE SI, PROSíM, DOHODNITE MAILOM ALEBO SPRáVOU CEZ EDUPAGE

Kto je pedagogický asistent

Pedagogický asistent je pedagogickým zamestnancom školy. V spolupráci so školským špeciálnym. pedagógom a školským psychológom zabezpečuje skvalitnenie vzdelávacieho procesu pre žiakov so špeciálno výchovno - vzdelávacími potrebami, prípadne s  nadaním.

Náplň práce pedagogického asistenta

Pedagogický asistent učiteľa sa žiakovi (prípadne žiakom) individuálne venuje -vysvetľuje/dovysvetľuje učivo, usmerňuje ho pri vypracovaní úloh, textov či písomných prác. Pomáha žiakovi vytvoriť si, či používať odporúčané kompenzačné pomôcky, pracovať s počítačovými programami a dostupnou literatúrou.

Práca pedagogického asistenta prebieha nielen v triede, ale  ak si to vyžadujú okolnosti aj mimo triedy. Pedagóg spolupracuje,  priebežne komunikuje s rodičmi žiaka a zamestnancami poradenských zariadení v otázkach výberu vhodných metód a foriem výchovy a vzdelávania.