• Farebný týždeň - ČERVENÝ DEŇ

• Dnes celá naša škola žiarila krásnou červenou farbou. To preto, že naše mamičky, babičky oslávia v nedeľu Deň matiek. Všetko najlepšie Vám prajeme a ako malý darček posielame tieto veselé fotky.

• IQ olympiáda - krajské kolo

• 7. mája sa 4 žiaci našej školy Adrián Grendel, Jakub Smolucha, Magdalénka Gabániová a Šimon Petro - víťazi školského kola - sa na Univerzite P.J. Šafárika zúčastnili krajského kola IQ olympiády, všetci ako nováčikovia v tejto súťaži. Ani jeden nesklamal a s príkladmi, testami a hádankami statočne bojoval, no Magdalénke sa podarilo umiestniť na ôsmom mieste a teda postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční koncom mája na Bytčianskom hrade. Všetkým blahoželáme a Magdalénke držíme palce do slovenského kola.

• KOMPARO 2019 4. a 6.ročník

• 2. mája sa takmer všetci štvrtáci a šiestaci zúčastnili testovania Komparo z matematiky, slovenského jazyka, všeobecných študijných predpokladov, prírodovedy a vlastivedy, resp. dejepisu a fyziky. Prvé neoficiálne výsledky budú zverejnené na stránke www.komparo.sk najneskôr 29. mája 2019.

• Farebný týždeň - BIELY DEŇ

• Týždeň sme začali bielou farbou, vo štvrtok pokračujeme zelenou a piatok ukončíme červenou. Ďakujeme žiakom, pedagógom a aj pani kuchárkam za zapojenie sa do nášho týždňa vo farbách.

• DRUHÁCI V ŠVP ČINGOV

• Na prelome apríla a mája sa žiaci z 2.A a 2.B zúčasnili školy v prírode na Čingove. Deti si v rámci zážitkového vyučovania prehĺbili a upevnili svoje vedomosti, okúsili malé túry, spoločné hry, pobesedovali so záchranármi, vysúťažili si krásne odmeny a niektorí si prvý krát prezerali krásu našej krajiny zo Spišského hradu. Na päť spoločne strávených dní budú mnohí ešte dlho spomínať. Viac v albume tu:

• Súťaž Perohryz

•      Perohryz je súťaž školských časopisov, ktorú organizuje občianske združenie Úlet. Tejto súťaže sme sa zúčastnili už 3. rok.

Tentoraz nás 1 bod delil od pódia. Ale byť 4. z 30 školských časopisov Košického a Prešovského kraja, na to môže byť tím novinárov pod vedením šéfredaktorky Mašky Škultétyovej právom hrdý.

Súčasťou podujatia boli aj workshopy s porotcami, kde sme si vypočuli pochvaly na časopis K30. Najviac sa porotcom - novinárom z praxe páčili jedinečné fotopríbehy, rubrika hot alebo šrot, článok taška alebo batoh a ilustrácie, ktoré si vyrábame sami. Dostali sme tiež cenné rady a tipy, ako robiť náš časopis ešte lepšie. Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšej práci!

• Návšteva ENERGOLANDU v Mochovciach

• 29. a 30. mája sa naša siedmačka Andrejka Tomková s premiantkou školy Magdalénkou Gabániovou zúčastnili zájazdu do Mochoviec, ktorý získala Andrejka za víťazstvo v súťaži ZACHYŤ ENERGIU s VSE s modelom hydraulickej ruky koncom minulého kalendárneho roka. Dievčatá okrem návštevy Energolandu v Mochovciach absolvovali v krásnom prírodnom prostredí Pohronia, na Ranči u Bobiho množstvo teambuildingových aktivít, v ktorých preukázali svoju zručnosť, kreativitu, vedomosti a tímového ducha. Veríme, že aj o rok sa nám podarí zúčastniť ďalšieho stretnutia v inom kúte Slovenska.

• Okresné kolo Mladých záchranárov civilnej ochrany

• Dňa 30.4.2019 sme sa prvý krát zúčastnili okresného kola Mladých záchranárov civilnej ochrany. Postavili sme dve družstvá, družstvo "A" zložené z týchto žiakov: Sofia Šoltýsová, Tímea Plichtová 7. ročník, Jakub Smolucha, Adrián Grendel 6.ročník, ktorým sa darilo a v konkurencii 25 družtiev zo všetkých okresov v Košicach skončili na peknom 6.mieste. Družstvo "B" v zložení: Dáša Demečková, Nikolas Kačurak 7.ročník, Juraj Šula, Veronika Vageľová 6.ročník sa umiestnili na 12.mieste. Počasie nám prialo, žiaci statočne bojovali a už sa tešíme na ďalší ročník Mladých záchranárov CO.