• Okresné kolo vo volejbale žiačok

• Dňa 26.3.2019 so konalo Okresné kolo vo volejbale žiačok, ktorého sa zúčastnili aj naše dievčatá. Po vyrovnaných výkonoch sme skončili na peknom 3.mieste. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Emma Lepková, Katarína Gondová, Ema Fedorová z 9.ročníka, Magdaléna Gabániová z 8.ročníka, Dáša Demečková, Tamara Talianová, Tereza Tomanová zo 7.ročníka.

• MATEMATICKÝ KLOKAN 2019

•  21. marca sa menší aj väčší žiaci našej školy, ako každý rok, zúčastnili medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN. Výsledky budú zverejnené na stránke organizátora www.talentida.sk 10.apríla 2019.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo - 1. stupeň

• Poézia: 1. miesto Sára Vargovčáková  3.B                          Próza: 1. miesto Hana Holická  4.B
                         2. miesto Michaela Ladányová  3.C                                   2. miesto Oliver Hanispal  2.B
                         3. miesto Eva Kolařiková  4.C                                            3. miesto Terézia Vongrejová  3.B
            Srdečne blahoželáme!

• Popoludnie s hudbou v ŠKD

• Vdňoch 11. a 13. marca sa deti z ŠKD zúčastnili MINIKONCERTU s p. Hrubovčákom. Skutočnosť, že sa bavili skvelo, dokumentujú priložené fotografie.

• Mestská strelecká liga v streľbe zo vzduchovky 4.kolo

• Dňa 13.3.2019 sa konalo 4.kolo Mestskej streleckej ligy. V kategórii starších žiačok sa darilo žiačke 7.ročníka Tímei Plichtovej, ktorá skončila na 1.mieste. Tejto skúsenej strelkyni sa podarilo zasiahnúť terč s piatimy strelnými ranami do desiatky viď. foto. V kategórii mladších žiačok na 2.mieste skončila Simona Ivančinová zo 7.ročníka a na 3.mieste Viktória Urbančoková zo 6.ročníka. V najmladšej kategórii žiakov a žiačok na  3.mieste skončil žiak 5.ročníka Tomáš Babinec.

• Marcová návšteva 6.A v útulku UVP

• Po mesiaci opäť žiaci 6.A za pomoci ochotných mamičiek navštívili útulok a pomohli vyvenčiť opustených psíkov. Za výdatnej pomoci žiakov 5.B, 5.C a 5.A vyzbierali 67 €, ktoré boli odovzdané p. Doksanskej z OZ Psy ulice, aby ich rovnomerne rozdelila pre psíkov z Malej farmy a svoje OZ. Všetkým darcom aj venčiteľom ďakujeme. Aj deti vedia pomáhať :))

• Krajské kolo v streľbe zo vzduchovky

• Naši žiaci sa dňa 1.03.2019 zúčastnili Krajského kola v streľbe zo vzduchovky. 1. miesto v kategórii starších žiačok získala Tímea Plichtová zo 7.ročníka. V kategórii starších žiakov sa dobre darilo aj žiakovi Otakarovi Jirsákovi z 8. ročníka, ktorý sa umiestnil na peknom  2. mieste.  V kategórii mladších žiačok a žiakov Simona Ivančinová obsadila taktiež pekné 2. miesto a Nikolas Kačurák 3. miesto. Družstvo mladších žiakov zvíťazilo a starších žiakov skončilo na 2. mieste. Viťazi postupujú na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať dňa 12.4.2019 v Košiciach.