• Adriana Vargová: EXPERT geniality show

29. novembra 2018 sa na našej škole uskutočnila celoslovenská vedomostná súťaž EXPERT geniality show. Žiaci súťažili v 6 rôznych kategóriách. Výsledky očakávame koncom decembra.

• Okresné kolo technickej olympiády

Dňa 29.11.2018 náš žiak 6.ročníka Filip Findorák zvíťazil na okresnom kolo technickej olympiády kategórie B. Držíme mu palce na kraji. Žiaci vyrábali "Domček na kľúče".

• Kvetoslava Gríllusová: Zahraniční lektori na hodinách ANJ

Dňa 23.11. 2018 na našej škole počas prvých štyroch vyučovacích hodín vyučovali zahraniční lektori Warrick a Jake z jazykovej školy SIDAS. Túto možnosť sme využili s triedami: 6.A, 6.B, 9.A, 9.B, 8.A, 8.B a 7.A, 7.B.

• Adriana Vargová: KOMPARO 2018

15. novembra sa 45 ôsmakov a deviatakov z našej školy zúčastnilo skúšobného testovania Komparo 2018.

• DRUHÁCI V BRICKLANDII

• Halloween v knižnici (s Motýlikmi)

• Guľko Bombuľko - druháci v divadle

• Pridáte sa?

• Kvetoslava Gríllusová: Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 8. 11. 2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1A sa na prvom mieste umiestnil M. Horňák zo 6. A triedy s počtom bodov 58. V kategórii 1B sa umiestnil S. Kolařík z 9. A triedy s počtom bodov 67.

• Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky

Naši žiaci sa dňa 14.11.2018 zúčastnili Okresného kola v streľbe zo vzduchovky. 1. miesto v kategórii starších žiačok získala Tímea Plichtová zo 7. ročníka a v kategórii mladších žiačok jej spolužiačka Simona Ivančinová. V tej istej vekovej kategórii na 2. a 3. mieste skončili žiačky 6. ročníka Veronika Vageľová a Viktória Urbančoková. V kategórii starších žiakov 3. miesto získal žiak 8. ročníka Otakar Jirsák a v kategórii mladších žiakov na 1. mieste skončil žiak 7. ročníka Nikolas Kačurak. Juraj Šula zo 6. ročníka v tej istej vekovej kategórii skončil na  3. mieste. Družstvo mladších a starších žiakov a žiačok zvíťazilo. Všetci žiaci postupujú do krajského kola.

• Školské kolo technickej olympiády

Žiaci 6. a 7. ročníka sa zapojili do školského kola technickej olympiády kategórie B z teoretickej časti. Tí najlepší si mohli zmerať sily v praktickej časti zhotovením drevených saní. Víťazom a postupujúcim na okresné kolo sa stal Filip Findorák zo 6.A.

• Adriana Vargová: 6.A na ďalšej návšteve útulkáčov

Začíname tradíciu - učíme sa pomáhať. Po tretí krát sa žiaci 6.A vďaka ochote a pomoci rodičov zúčastnili venčenia psíkov v košických útulkoch, ktoré našu materiálnu aj finančnú pomoc, a z našej strany hlavne pomoc s venčením vítajú.

• Okresné kolo v stolnom tenise

Dňa 8.11.2018 sa konalo Okresné kolo v stolnom tenise žiakov. Naši žiaci v zložení Zahoranský Richard 9.ročník, Horenský Michal, Danko Adam a Holeva Matej z 8.ročníka skončili na peknom 2. mieste.

• Halloween na 1. stupni

Pozrite sa, ako sme dnes krásne strašili a zabávali sa.

• Mestská strelecká liga v streľbe zo vzduchovky 1. kolo

Dňa 24.10.2018 sa konalo 1.kolo Mestskej streleckej ligy zo vzduchovky. V kategórii starších žiačok na 1.mieste skončila žiačka 7. ročníka Tímea Plichtová. V kategórii mladších žiačok na 2.mieste skončila žiačka 7. ročníka Simona Ivančinová a 3.miesto získala žiačka 6. ročníka Veronika Vageľová. V najmladšej kategórii žiakov a žiačok na 1. mieste skončil žiak 5. ročníka Tomáš Babinec, ktorého terč je súčasťou galérie.

• Okresné kolo v bedmintone

Dňa 23.10.2018 sa naši žiaci deviateho ročníka Richard Zahoranský a Ondrej Mražík zúčastnili Okresného kola v bedmintone. Chlapci v kategórii starších žiakov skončili na 4. mieste.

• Adriana Vargová: Mobilné planetárium na našej škole

• Adriana Vargová: 6.A - Návšteva útulku Malá farma

• 2. C sa teší...vyhrali sme zber papiera

Veľmi sa tešíme, že sme vyhrali zber papiera, no najviac nás teší, že sme pomohli zachrániť niekoľko stromov.

Kežmarská 30
    040 11 Košice