• Marcová návšteva 6.A v útulku UVP

• Po mesiaci opäť žiaci 6.A za pomoci ochotných mamičiek navštívili útulok a pomohli vyvenčiť opustených psíkov. Za výdatnej pomoci žiakov 5.B, 5.C a 5.A vyzbierali 67 €, ktoré boli odovzdané p. Doksanskej z OZ Psy ulice, aby ich rovnomerne rozdelila pre psíkov z Malej farmy a svoje OZ. Všetkým darcom aj venčiteľom ďakujeme. Aj deti vedia pomáhať :))

• Krajské kolo v streľbe zo vzduchovky

• Naši žiaci sa dňa 1.03.2019 zúčastnili Krajského kola v streľbe zo vzduchovky. 1. miesto v kategórii starších žiačok získala Tímea Plichtová zo 7.ročníka. V kategórii starších žiakov sa dobre darilo aj žiakovi Otakarovi Jirsákovi z 8. ročníka, ktorý sa umiestnil na peknom  2. mieste.  V kategórii mladších žiačok a žiakov Simona Ivančinová obsadila taktiež pekné 2. miesto a Nikolas Kačurák 3. miesto. Družstvo mladších žiakov zvíťazilo a starších žiakov skončilo na 2. mieste. Viťazi postupujú na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať dňa 12.4.2019 v Košiciach.

• Kvetoslava Gríllusová: Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 8. 11. 2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1A sa na prvom mieste umiestnil M. Horňák zo 6. A triedy s počtom bodov 58. V kategórii 1B sa umiestnil S. Kolařík z 9. A triedy s počtom bodov 67.

• Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky

• Naši žiaci sa dňa 14.11.2018 zúčastnili Okresného kola v streľbe zo vzduchovky. 1. miesto v kategórii starších žiačok získala Tímea Plichtová zo 7. ročníka a v kategórii mladších žiačok jej spolužiačka Simona Ivančinová. V tej istej vekovej kategórii na 2. a 3. mieste skončili žiačky 6. ročníka Veronika Vageľová a Viktória Urbančoková. V kategórii starších žiakov 3. miesto získal žiak 8. ročníka Otakar Jirsák a v kategórii mladších žiakov na 1. mieste skončil žiak 7. ročníka Nikolas Kačurak. Juraj Šula zo 6. ročníka v tej istej vekovej kategórii skončil na  3. mieste. Družstvo mladších a starších žiakov a žiačok zvíťazilo. Všetci žiaci postupujú do krajského kola.

• Školské kolo technickej olympiády

• Žiaci 6. a 7. ročníka sa zapojili do školského kola technickej olympiády kategórie B z teoretickej časti. Tí najlepší si mohli zmerať sily v praktickej časti zhotovením drevených saní. Víťazom a postupujúcim na okresné kolo sa stal Filip Findorák zo 6.A.

• Adriana Vargová: 6.A na ďalšej návšteve útulkáčov

• Začíname tradíciu - učíme sa pomáhať. Po tretí krát sa žiaci 6.A vďaka ochote a pomoci rodičov zúčastnili venčenia psíkov v košických útulkoch, ktoré našu materiálnu aj finančnú pomoc, a z našej strany hlavne pomoc s venčením vítajú.

• Mestská strelecká liga v streľbe zo vzduchovky 3.kolo

• Dňa 13.2.2019 sa konalo 3.kolo Mestskej streleckej ligy. V kategórii starších žiačok a žiakov na 1.mieste skončila žiačka 7.ročníka Timea Plichtová, na 2.mieste Otakar Jirsák, 8.ročník. V kategórii mladších žiačok a žiakov na 2.mieste skončili Viktória Urbančoková a Nikolas Kačurak, 7.ročník. V najmladšej kategórii žiakov a žiačok na 2. a 3.mieste skončili žiaci 5.ročníka Tomáš Babinec a Alexander Bui Anh.

• Okresné kolo v stolnom tenise

• Dňa 8.11.2018 sa konalo Okresné kolo v stolnom tenise žiakov. Naši žiaci v zložení Zahoranský Richard 9.ročník, Horenský Michal, Danko Adam a Holeva Matej z 8.ročníka skončili na peknom 2. mieste.