• Olympiáda v nemeckom jazyku

• 18. 11. 2019 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Tento jazyk sa učí v našej škole od 6. ročníka. Súťaže sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníka v kategórii 1B. Tento rok sme mali aj druhú kategóriu - 1C (germanofónni žiaci), v ktorej súťažil ako jediný Filip Findorák zo 7. A triedy. Bol úspešným riešiteľom a získal 96 zo 100 možných bodov. Postupuje priamo do krajského kola. Do okresného kola postupuje víťazka 1B kategórie - Magdalénka Gabániová z 9. A. Na druhom mieste sa umiestnila Alexandra Saenz Smolinska rovnako z 9. A a tretí skončil Than Van Tam z 8. A. Srdečne blahoželáme úspešným riešiteľom a držíme palce pri reprezentácii našej školy!

• Zelený deň

• Krásny pestrofarebný týždeň sme ukončili zelenou farbou a v triedach sme videli aj zelené ovocie a zeleninu, v projektoch sa objavili zelené stromy a veľa zelených hračiek a rôznych predmetov. Na konci týždňa sa chceme poďakovať všetkým žiakom, učiteľom, rodičom a kuchárkam za zapojenie sa do tejto akcie. Táto farebná akcia nám ukázala, akí vieme byť súdržní. Veľké ďakujeme.

• Biely deň

• Dnešný biely deň na našej škole bol venovaný nevidiacim a slabozrakým, ľuďom s bielou paličkou. Počas vyučovania sme sa o nich rozprávali, každá trieda vytvorila iný projekt zameraný na ľudí so spomínaným hendikepom. Aj včerajšie stretnutie s nevidiacimi dvojčatami rapermi Norom a Heňom nás utvrdilo v tom, že sú pre nás v mnohom inšpiráciou, aj keď potrebujú našu pomoc. A pani kuchárkam ďakujeme za chutný biely obed.

• Ako nevidiaci menia svet hudby

• Žiaci z 3. C a 4. B sa dnes zúčastnili hudobného podujatia v knižnici. Mali možnosť zoznámiť sa so súrodencami Norom a Heňom Wilnrotterovcami. Sú to nevidiaci raperi, ktorí vystupujú pod názvom NH6 a na Slovensku sa dostali do povedomia vďaka súťaži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT, v ktorej postúpili až do finále. Prezradili nám, že chystajú krst svojho 1. albumu dňa 10.12. v Kulturparku. Stretnutie s nimi v nás zanechalo silné emócie.

• Červený deň

• Červená farba dnes žiarila u žiakov 1. stupňa. Znova si niektorí doniesli červené knihy, hračky a aj ovocie v červenej farbe.  A pani kuchárky nás privítali v červených zásterách s červeným obedom.

• Olympiáda zo SJL

• V novembri sa uskutočnila olympiáda v slovenskom jazyku a literatúre. Pri riešení úloh a testov sa stretli žiaci 8. a 9. ročníka. Víťazkou olympiády sa stala M. Gabániová z 9. ročníka.

• Žltý deň

• Ešte aj slniečko vedelo, že dnes budeme žltí, tak sa k nám dnes pripojilo a svietilo celý deň.

• Modrý deň

• Farebný týždeň sme dnes začali modrým dňom. Niektoré triedy si doniesli nielen oblečenie, ale aj hračky, hry, knihy, deky v modrej farbe. Naše pani kuchárky si obliekli modré zástery a vyčarovali v kuchyni jedlo tak, aby sa zladili s modrou farbou (slivky a slivkový lekvár).

Na zajtra vyhlasujeme súťaž o najviac vyzdobenú triedu v žltej farbe. Zajtra sme všetci žltí. Pozrite sa, ako to dnes na našej škole vyzeralo.

• Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky

• Naši žiaci sa dňa 13.11.2019 zúčastnili Okresného kola v streľbe zo vzduchovky, kde veľmi dobre obstáli. Na 1.miesto v kategórii starších žiačok skončila Tímea Plichtová, na 2. miesto Simona Ivančinová, obidve z 8.ročnika a 3.miesto získala Viktória Urbančoková zo 7.ročníka. V kategórii mladších žiačok  na  1.mieste skončila Veronika Vageľová zo 7. ročníka a na 2.mieste skončila jej spolužiačka Petra Pristášová. V kategórii starších žiakov 1.miesto získal žiak 9. ročníka Otakar Jirsák a v kategórii mladších žiakov na 3. mieste skončil žiak 6.ročníka Tomáš Babinec. Družstvo mladších a starších žiakov a žiačok zvíťazilo. Všetci vyššie uvedení žiaci postupujú do krajského kola.

• Okresné kolo v bedmintone

• Dňa 23.10.2018 sa naši žiaci deviateho ročníka Richard Zahoranský a Ondrej Mražík zúčastnili Okresného kola v bedmintone. Chlapci v kategórii starších žiakov skončili na 4. mieste.