• REVOLUTION TRAIN - Protidrogový vlak

• 23. októbra 2019 žiaci 7.A triedy navštívili interaktívnu mobilnú prednášku o škodlivosti a fatálnych následkoch užívania drog sprostredkovanú filmami a zážitkovými ukážkami v Striebornom vlaku Revolution Train.

• Vybíjaná najmladších žiačok a žiakov ZŠ

• V štvrtok 24.10.2019 sa naši štvrtáci zúčastnili okresného kola vo vybíjanej a obsadili krásne 1. miesto. Víťazná zostava v zložení Franko, Horváth, Bajzecerová, Zlacká zo 4.C Josay, Čabala, Belejová, Tomčovčíková zo 4.A a Remeta, Tupý, Riesová, Vongrejová zo 4.B postupujú do krajského kola. Blahoželáme a držíme palce!

• Mestská strelecká liga 1. kolo

• Dňa 23.10.2019 sa konalo 1.kolo Mestskej streleckej ligy zo vzduchovky. V kategórii starších žiačok na 1.mieste skončila žiačka 8. ročníka Tímea Plichtová. V kategórii mladších žiačok na 1.mieste skončila žiačka 7. ročníka Veronika Vageľová.V najmladšej kategórii žiakov a žiačok na 3. mieste skončila žiačka 5. ročníka Katarína Orinčáková.

• Návšteva útulku UVP

• Ďakujeme všetkým prispievateľom aj venčiteľom, ktorí zase pomáhali. Vyzbierané peniažky boli venované formou granúl a konzerv pre UVP a Malú farmu.

• Okresné kolo v stolnom tenise žiakov

• Dňa 17.10.2019  sa konalo na ZŠ M. Lechkého, ulica J. Pavla II., č. 1, Košice, okresné kolo v stolnom tenise žiakov za účasti piatich základných škôl. Náši žiaci 9. ročníka v zložení Horenský Michal, Holeva Matej, Danko Adam a Mikulišin Kamil skončili na peknom 3. mieste.

• Deň s políciou v ŠKD

• Možno snom každého malého chlapca je stať sa policajtom. Keďže v našom ŠKD sny občas plníme, v jedno septembrové popoludnie náš školský klub navštívili príslušníci štátnej polície. Predviedli nám ukážky práce psovodov a deťom vysvetlili dôležitosť tejto profesie. Deti najviac zaujali názorné ukážky. Mnohé z nich si ich mohli vyskúšať na vlastnej koži. Ďakujeme Vám, páni policajti!

• Hľadáme poklad v ŠKD

• Aj tento rok sa náš ŠKD zúčastnil populárneho podujatia Hľadáme poklad v neďalekom lesíku. Počasie nám prialo a tak všetky deti okrem zábavných súťaží vnímali aj krásu jesennej prírody. Oddelenie Žabiek s pani vychovávateľkou Zitou vyzbierali odpadky a vyčistili lesík.

• Medzinárodný projekt školského partnerstva

• V dňoch 23. až 26. 9. 2019 navštívili Košice poľskí a nemeckí spolužiaci. Čakal ich bohatý program, ktorý začal v utorok prijatím zástupcami mesta v Historickej radnici, potom pokračoval prehliadkou Hlavnej ulice a výstupom na Severnú vežu dómu sv. Alžbety. V stredu ráno navštívili naši hostia školu, kde sa zúčastnili vyučovania na hodinách fyziky, hudobnej a tanečnej. Poobede ich mestom sprevádzal pán Milan Kolcun a neskôr navštívili Steelpark a Štátne divadlo. Vo štvrtok si pozreli Jasovskú jaskyňu a po obede si zahrali voleybal v areáli Čičky. Popoludní obdivovali bohatstvo ľudových tancov a tradícií v Súkromnej ľudovej škole Vlada Urbana, kde pre nich vystupoval folklórny súbor Železiar. Potom si ich vyzdvihli slovenskí rodičia a pozvali do rodín na večeru. V piatok naši hostia cestovali domov, pretože ich čakala náročná cesta.

Nemci a Poliaci boli očarení pripraveným programom, páčili sa im historické pamiatky, ale asi najviac ich zaujala naša škola a žiaci. Vznikli nové priateľstvá a presne to je cieľom projektu. Prostredníctvom komunikácie získavať nové priateľstvá, informácie a vedomosti.

Projekt zahraničnej spolupráce by mal pokračovať aj v ďalšom roku.