• Školský výlet pre učiteľov

• Aj my učitelia a vychovávatelia sme si spríjemnili prvé dni prázdnin (2.7.-3.7.2019) a navštívili sme starobylé mesto Banská Štiavnica a Kremnica, kde sme si mohli pozrieť historické pamiatky, galérie, múzea, viď príloha.

• Poďakovanie

• Ďakujeme všetkým, ktorí svojou troškou prispeli do zbierky pre košické útulky. Spolu sa nám na záver školského roka podarilo vyzbierať 139 €, ktoré rozdelíme medzi UVP, Malú Farmu, OZ psy ulice a Na konci sveta. Zvlášť vďaka patrí rodičom a hlavne žiakov 6.A triedy, ktorí sa vzdali časti výhry v Aktivite a estetike v prospech psíkov a tak zavŕšili svoju celoročnú pomoc :)

• Ojmiakon s Dominikom Barim

• 21. júna navštívil našu školu milý hosť Dominik Bari, náš absolvent a v súčasnosti študent Národnej filmovej školy v Londýne, ktorý nám žiakom 6. A a B triedy predstavil svoj film Ojmiakon, ktorý je dokumentom medzinárodnej expedície na sever Sibíri, ktorej bol súčasťou. Americká filmová akadémia kvalifikovala film na Oscara. V rozhovore nám priblížil cestu a nakrúcanie v Ojmiakone, ktorý je najchladnejším obývaným miestom na našej planéte, porozprával o nebezpečnej ceste a zážitkoch z pobytu a stretnutia s obyvateľmi tohto mestečka. Za zaujímavé rozprávanie a filmové príbehy priamo od tvorcu ďakujeme a Dominikovi prajeme úspešnú cestu do sveta filmu.

• Za víťazstvo v aktivite a estetike tried

• Deň voľna, ktorý získali žiaci 6.A triedy za víťazstvo v súťaži aktivity a estetiky tried využili na návštevu horúceho letného mesta spojenú s občerstvením pizzou a zmrzlinou.

• Najúspešnejší riešitelia MAKSa 2018/19

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do celoročného riarešia úloh z matematiky MAKS - Matematického korešpondenčného seminára 2018/19. Najúspešnejší z nich boli boli okrem diplomov ocenení aj vecnými cenami :)