• MGR. VERONIKA HENCELOVÁ

Konzultačné hodiny: streda 10:00 - 12:00

KONZULTÁCIE SI, PROSÍM, DOHODNÚŤ VOPRED PROSTREDNÍCTVOM SPRÁVY V EDUPAGE

Kto je výchovný poradca

Výchovný poradca vykonáva činnosti výchovného poradenstva prostredníctvom informačných, koordinačných, konzultačných, metodických a ďalších súvisiacich činností a sprostredkúva odbornú terapeuticko-výchovnú činnosť.

Náplň práce výchovného poradcu

Výchovný poradca v prípade potreby sprostredkuje deťom a ich zákonným zástupcom pedagogické, psychologické, sociálne, psychoterapeutické, reedukačné a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi. Úzko spolupracuje so školským psychológom, školským špeciálnym pedagógom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení. Výchovný poradca sa aktívne zúčastňuje na poradách, metodických stretnutiach a vzdelávaniach pre výchovných poradcov. Výchovné poradenstvo sa poskytuje deťom, zákonným zástupcom a zamestnancom škôl.